Problém s otěhotněním a laparoskopie. Je postup lékaře správný?

Zodpovězené
26. únor 2020

Dobrý den,

přibližně rok a půl se s manželem (34 a 35 let) snažíme o druhé miminko. Jelikož se nedaří, tak při loňské preventivní prohlídce mi bylo doporučeno, se po nějakém čase znovu objednat.To jsem tedy udělala... lékař mě ani nevyšetřil a sdělil mi, že pro mě bude vhodná laparoskopie, že pravděpodobně se jedná o srůst vejcovodů (první dítě plánovaným císařem pro polohu KP).

Je jeho postup správný?

Nemám ani pravidelnou menstruaci (rozdíl 28-38 dní). Popravdě mám z této operace strach (i přes CS), trpím velmi nízkým tlakem a křečovými žilami.

Můžete mi poradit, jestli tedy postup lékaře byl správný? Zda by léčba mohla začít i jinak a případně mi trochu přiblížit tu laparaskopii?

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

postup Vašeho lékaře je jeden z obvyklých možných. Máte-li pochybnosti, tak doporučuji více otevřeně komunikovat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz