Problémy s menstruací. Je možnost to řešit jinak než s léky?

Zodpovězené
17. led 2020

Dobrý den,

před rokem jsem vysadila antikoncepci a menstruace se mi nedostavila. Šla jsem ke svému gynekologovi a ten mi píchal dva měsíce injekce Agolutinu. Poté se rozhodl nasadit prášky Noretisteronu od 15. do 25. dne cyklu. Prášky jsem dobrala, ale menstruace bez prášků přišla pouze jednou. A teď jsem dva měsíce zase bez menstruace. Navštívila jsem znova doktora a ten mi znova předepsal prášky Noretisteronu cca na půl roku, že se pak menstruace nastartuje.

Je možnost to řešit i jinak?

Chceme se snažit o miminko, jenže jsem četla. že by se prášky brát neměly, pokud chci otěhotnět. Doktor to ví, ale stejně je předepsal. Nevím teď, jestli je mám začít brát nebo to řešit ještě s někým jiným.

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že plánujete těhotenství je potřeba podpořit vývoj vajíčka a následně ovulaci. S tím Norethisteronem vyvolaná menstruace nepomůže.
Doporučuji návštěvu centra asistované reprodukce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz