Samovolný potrat. Může takhle vypadat?

Zodpovězené
19. zář 2020

Dobrý den,

jsem čerstvě těhotná, podle MS 6+3tt. V pondělí jsem začala špinit, včera krvácet jako při slabé MS s bolestmi v podbřišku. Byla jsem u svého gynekologa, který mi předepsal 4-0-4 Utrogestan a klidový režim. Zatím mi nebyla schopna více říct, za týden mám dojít na kontrolu. Po těch prášcích by prý bolesti a krvácení mělo přestat. Bolest dnes už občas, ale krvacím stále a i více a nacházím po toaletě na papíře světle růžové sraženiny.

Může takhle vypadat samovolný potrat?

Těhotenství bylo vymodlené a jsem nervní z toho, že nevím, co se děje.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

situace, tak jak ji popisujete, může být potrat. Bohužel však nelze při jedné návštěvě rozlišit. Vaše lékařka postupovala zcela obvyklým způsobem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz