Síla čárek na těhotenském testu. Co to může znamenat?

Zodpovězené
6. kvě 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. V pondělí jdu k doktorce na první kontrolu a potvrzení těhotenství. Ale je to pro mě už moc dlouhá doba čekání a bojím se, aby bylo vše v pořádku. Zneklidňuje mě, že začátek byl dost náročný, bylo mi neustále nevolno, dnes už je mi mnohem líp a jen mě pálí žáha. Tak se bojím, jestli to nemůže znamenat něco zlého, že ty nevolnosti ustoupily tak rychle.
16.4. jsem si po 4 dnech zpoždění dělala test, vyšla mi druhá čárka skoro jako duch, slabě viditelná. Další týden jsem si udělala digitální, ten mi ukázal pozitivní výsledek a že jsem zhruba 4 až 5 tt těhotná. Včera jsem si udělala pro jistotu další, překvapilo mě, jak pomaličku a slabě se zobrazuje druhá čárka a po 3 minutách byly obě čárky velmi výrazné. Jen jsem si myslela, že v tomto týdnu by už čárka mohla naskočit prakticky ihned a výrazně a ne skoro neviditelně a až později se zvýrazní.
Mám strach, jestli mi v krvi neustupuje hormon hCG a neznamená to, že to těhotenství končí. Jsem podle MS 6+4.tt.
Je to pro mne třetí miminko. Vymodlený zázrak.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

těhotenský test z moči detekuje pouze přítomnost či nepřítomnost těhotenského hormonu. Výše hladiny těhotenského hormonu lze stanovit pouze z krve.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz