Štítná žláza a otěhotnění. Dá se při léčbě otěhotnět?

Zodpovězené
24. říj 2019

Dobrý den,

je mi 36 let a s přítelem chceme miminko. Léčím se druhý měsíc se štítnou žlázou. Na snížený hormon beru Jodikal, ale brání nám to otěhotnět, protože to má vliv na plodnost. Už jsme i navštívili IVF FN Olomouc Car. Musím vyléčit štítnou žlázu a potom se objednat.
Chci se zeptat, nešlo by otěhotnět i se štítnou žlázou, když ji léčím?
Mám menzes 25 po 4 dnech, tak bych chtěla poradit ohledně ovulace, když mi menzes začala 11.10. a skončila 15.10.
A ještě, jestli není nějaký lék na vaječníky, který neublíží.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

správná funkce štítné žlázy je důležitá jak pro otěhotnění tak pro vývoj mozku plodu v těhotenství. Nejlepší varianta pro Vás a Vaše budoucí dítě je otěhotnět až po dohodě s endokrinologem. Mezitím však již může probíhat další vyšetřování na CAR, aby bylo po stabilizaci štítné žlázy již vše připraveno.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz