Účinnost antikoncepce po užití druhé pilulky. Je zde nějaké riziko otěhotnění?

Zodpovězené
9. pro 2020

Dobrý den,

můj dotaz se týká účinnosti antikoncepce. Na příkaz doktora jsem na týden vysadila antikoncepci, po 7 dnech jsem ji opět nasadila. Druhý den po nasazení, tedy po užití druhé pilulky, jsem měla nechráněný pohlavní styk.

Můj dotaz tedy ní, zda je nějaké riziko otěhotnění. Nebo zda jsem chráněná i přes pauzu, vzhledem k tomu, že antikoncepci beru čtvrt roku, nebo zda je ochrana účinná i po dvou dnech.

A je bezpečné, když bych měla pohlavní styk každý den od znovunasazení antikoncepce?

Děkuji

Dobrý den,

záleží na tom, jakou antikoncepci užíváte. Musíte diskutovat se svým lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz