Zvláštní růst hCG. Je naděje, že se to upraví či dožene?

Zodpovězené
30. led 2020

Dobrý den,

mám dotaz na hCG. Jsem těhotná, dle MS 6+3 po 1× ZT v 9.tt. Byla jsem na krev 17.1. (4+5) a hCG bylo 800 j. 27.1. (6+1 ) na utz gestační váček a uvnitř žloutkový váček, ale hCG 1300 j. Takže za 10 dní jen o 500 j. více.
Volala mi Dr., že to nevypadá nejlépe, ale možná se to ještě dožene. Dnes 29.1. jsem šla znovu na krev a hCG 2300 j. Absolutně nevím, co si myslet. Je fakt, že jsem byla teď nemocná (střevní chřipka), ale jestli to může něco ovlivnit nevím. V pátek jdu na UTZ.

Vím, že musím jen čekat, ale je tady nějaká naděje, že se to upraví či dožene?

Děkuji

Dobrý den,

názor paní doktorky je správný.
Laboratorní metody nejsou na 100% spolehlivé.
Postup Vaší paní doktorky je zcela v pořádku, musí vyčkat a s odstupem ověřit, jestli těhotenství roste.
Pokud poroste a bude přítomna akce srdeční, tak se na hCG nespoléhá.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz