Autosedačka pro 4leté dítě a určitě isofix. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
4. říj 2020

Dobrý den,

již se v tom množství autosedaček ztrácím, proto Vás žádám o radu. Vybíráme sedačku pro 4leté dítě (15 kg, hubená a vysoká). Ani pořádně nevím, která kategorie sedaček je lepší... 9-36kg nebo 15-36kg?

Viděla jsem, že letošní dTest vyhrála sedačka Cybex solution z i fix. Kamarádka zase doporučuje Römer advansafix IV 2020.

Co byste mi poradil?

Jen jsem si 100% jistá, že chci isofix.

Moc děkuji.

Dobrý den,

podle naší zkušenosti není dTest příliš relevantním zdrojem informací. Vzhledem k tomu, že se pokouší prezentovat na komerční bázi cizí testy. Nikdo v redakci dětským autosedačkám příliš nerozumí a snadno se dozvíte nepřesné informace.

Ve Vaší situaci máte několik možností. Buď pořídíte to úplně nejbezpečnější a dcera bude jezdit v protisměrné sedačce do 25kg. Ale chápu, že to leckdy není úplně průchozí řešení.

Pokud to nepůjde, existují sedačky, kde bude jezdit již po směru. Není to tak bezpečné jako protisměr. První variantou je sedačka 15-36kg, kde je dítě poutané pásem od auta. Dcera je vysoká a hubená, proto by byla dobrá sedačka, která se zvedáním hlavové opěrky roste i do strany. Existují i posměrné sedačky s pětibodovým pásem až do 25 kg. Ale ty vždy potřebují isofix, poutání pásem i TopTether.

Můžete mít i sedačku v kategorii 9-36kg. Protože je dcera vysoká, byla by velmi dobrá Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort nebo Klippan Triofix Maxi. Je mimořádně univerzální a pro vysoké děti ideální.

Do výběru určitě zahrňte i faktor Vašeho vozu. Do každého auta nepasuje každá sedačka.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz