Putovní autosedačka pro 2,5leté dítě. Je Joie Every Stage už velký kompromis k mým požadavkům? Nebo pořídit Joie i-Spin či ve slevě Axkid Move?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

zvažujeme putovní autosedačku do aut prarorodičů (už se několikrát stalo, že byla potřeba sedačka a auto fuč). Bude to jen na krátké jízdy po městě. Dcera 2,5 roku, 12 kg a 95 cm. Normálně jezdí v BeSafe iZi Plus X1. Tady je trochu problém, co se týče instalace, to nikdo jiný kromě nás nezvládá, takže je potřeba, aby bylo poutání jednodušší, aby si to zvládli přidělat (není vždy možnost, abychom to udělali my). Takže ideálně na isofix, ale tam se mi zase nelíbí, že je protisměr jen 18 kg, ale už se pomalu smiřuju s tím, že budu muset slevit ze svých požadavků.

Cenově se mi samozřejmě nejvíc líbí Joie Every Stage, ale nevím, jestli to není už velký kompromis?

Na krátké trasy nepotřebuje velký prostor na nohy a super materiály, ale co se týče bezpečnosti, slevovat nechci.

Nebo pořídit Joie i-Spin či ve slevě Axkid Move?

Už vážně nevím. 🙈

Děkuji za doporučení.

Dobrý den,

nejideálnější by samozřejmě byla protisměrná autosedačka do 25 kg - z těch levnějších je to:
Axkid Move a Britax Max-Way. Ty jsou však pásové - stejný systém poutání jako autosedačka, kterou již máte (ten nejbezpečnější systém poutání - pomocí pásu a pomocných pásů).

Pokud půjdete cestou isofixu, pak bude protisměr vždy jen do 18 kg váhy malého pasažéra. Joie Every Stage se poutá stejně jako vajíčko (nejsou zde "vyvazovací" pásky), tam je ta instalace o dost jednodušší a nemusela by tedy prarodičům tolik vadit.

Pak by ještě další možností mohla být Joie Stages

Joie Every Stage i Joie Stages jsou opět jen do 18 kg protisměrné. Z hlediska bezpečnosti je nejlepší čistý protisměr co nejdéle.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz