Sladké. Kdy se chuť na sladké považuje za závislost na cukru?

Zodpovězené
18. lis 2020

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, kdy se chuť na sladké považuje za závislost na cukru.

Já si téměř nedovedu představit den bez jakékoliv sladkosti. V lepším případě je to nějaký domácí moučník, buchta, bábovka, prostě něco domácího, což mi tak nevadí. V horším případě je to cokoliv kupované sladké. Nechci dávat dětem špatný příklad, a tak často mlsám na tajno. Ale ráda bych s tím přestala a úplně nevím jak. Sice nejsem vyloženě tlustá, ale určitě bych shodit mohla.

Díky za odpověď.

Hezký den,

děkuji za Váš dotaz. Ač nerada, musím Vás zklamat. V této oblasti Vám nejsem příliš schopna pomoci, "závislost" na cukru nespadá do adiktologického "ranku", není to závislost v tom smyslu, jak se na ně díváme my - jakožto duševní onemocnění. Což ovšem neznamená, že by nebylo potřeba to řešit. Samozřejmě je to potřeba řešit a je skvělé, že se nad tím zamýšlíte. Nejspíš by bylo nejlepší zkusit vyhledat výživového poradce, který by v tomto tématu měl mít patřičné zkušenosti a znalosti.
Přeji mnoho úspěchů, ať se podaří vyvážit vše k Vaší spokojenosti.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová