Ako by malo vyzerať stravovanie ročného dojčeného dieťaťa, ktoré má dva spánky?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravovania môjho dieťatka.

Ako by malo vyzerať stravovanie ročného dojčeného dieťaťa, ktoré má dva spánky?

Nemáme raňajky, ale už by som ich rada zaradila. Momentálne sa dcéra dojčí ráno po zobudení, pred dvoma dennými spánkami, večer pred spaním a v noci.

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérka by mala mať zaradené 3 hlavné chody a popri tom 1-2 desiatky.

To znamená vo Vašom prípade napr:
Po zobudení mliečko. O hodinu jogurt s ovocím/kaša/vajíčko/pečivo.
Pred spánkom mliečko. Po spánku obed - rodinná strava.
Po spánku olovrant - ovocie s jogurtom/pečivo/domáci lievanec/zelenina s chrumkami.
Večera - kaša/polievka zeleninová/pečivo.
Pred spánkom dojčenie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička