Umí na nočník, ale chce plenku. Čím to může být?

Zodpovězené
24. bře 2022

Ahoj,🙂

syn má 2 roky a umí krásně chodit na nočník i záchod. Když byl bez plenky a chtělo se mu čůrat, tak si tam sám došel.

Dle mě se nestalo nic, co by ho k tomu mělo vést, ale chce čůrat jen do plenky. Klidně je bez plenky hodinu, ale pak si pro ni jde a chce, ať mu ji dám. Vysvětluji mu, že to umí, ale chce ji, tak ji nasadím. Vím, že to chce asi čas, ale říkám si, proč tomu tak je.

Nemáš nějakou radu?

Děkuji moc. 🙂

Ahoj maminko, 🙂

pokud se dle Tebe nic zásadního nestalo viditelně, může se jednat o nějakou fyziologickou změnu uvnitř tělíčka. Myslím, nějaký vývoj, třeba řeči, pohybu atd., kdy se může stát, že v nějaké oblasti dítko jakoby pokročí o stupeň dál, ale v jiné se vrátí o krok zpět, protože to jednoduše jeho tělíčko ještě vše najednou nezvládne.

Je to první věc, co mě napadla, ale nemusí to být nutně důvod a bohužel s nějakými bližšími informacemi víc neumím poradit.

Určitě bych to pozorovala, dávala mu možnost nočníku, ale netlačila na něj. Vysvětlovala mu, proč se nočník používá, v čem je to lepší než plenka a byla trpělivá. Já vím, ta trpělivost s dětmi je někdy nejtežší úkol pro nás mámy. 🙂

Držím palečky. 🙂

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů