Létání v těhotenství. Je možné dál plánovat dovolenou?

Zodpovězené
10. dub 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na názor dalšího odborníka (ke své doktorce ještě jdu). Týká se to letu do Japonska, ale jsem těhotná. Netuším zatím, v jakém týdnu, počítám, že při letu by to byl asi 6. tt a zpět tak 8. tt až 9. tt. Je mi 30 let, jsem zdravá, s ničím se neléčím, nepociťuji zatím žádné potíže během těhotenství a nekrvácím ani nešpiním.

Myslíte, že je možné dál plánovat dovolenou?

Děkuji

Dobrý den,

létání je v těhotenství bezpečné, existuje jen minimální riziko změny tlaku a suchého vzduchu na palubě, což může způsobit dehydrataci a otoky nohou. Proto doporučuji více pít a event. si na let dát kompresní punčochy a občas si udělat cévní gymnastiku během letu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová