Alergie, kopřivka a otoky v obličeji. Co byste prosím poradila?

Zodpovězené
11. únor 2022

Dobrý den,

manžel má jistě nějakou alergii (přestože mu v testech nic nenašli) . Má kopřivku a otoky v obličeji. Intenzita se různě mění, někdy nic, někdy šílené. Bere Xados.

Co byste nám poradila?

Děkuji.

Míša

Dobrý den,

v testech se běžně neobjeví intolerance, díky kterým vznikají také kopřivky. Ne vždy se i alergie např. na potravinu projeví v testech.

Pokud takto reaguje jeho imunita, většinou se těžko hledá alergen. Alergenem může být prakticky cokoli, od běžných alergenů v jídle, až po externí alergeny a léky.

Kopřivka se může projevit během nebo po infekci (běžné u covid). Dále to může být reakce na různé topické nebo kosmetické přípravky. Většinou se vyplatí počkat a neaplikovat nic. Aplikovat maximálně termální vodu a nemazat.

Aplikovat tzv. nulovou terapii, případně foto/LED terapii.
Vnitřně lze používat rooibos a quercetin.

Přeji Vám krásný den.
Pavla