Atopický ekzém u 7měsíčního miminka. Co pomůže?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

chci se s Vámi poradit, co na atopický ekzém u miminka. Vyzkoušeli jsme už kdejaké masti a docela nám pomáhá Bepanthen, ale není to žádná výhra. Má to pod krkem a pod kolínkama. Koupu ho ob den v řepíku a celý den mažu a mažu, ale pořád to má suché. Dr. mi doporučila Ichtoxil, to pomohlo na ranky, ale suché a červené to má pořád. Neměla bych mu to mazat něčím mastnějším?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
u atopického ekzému je obvykle péče o kůži dost problematická, mnoho složek dítě dráždí a kůže zároveň nemá dobře funkční ochranný hydro- lipidový film pokožky. Často nevíme, jak vhodně mazat, když je to moc mastné, nemusí se hojit ranky, když málo, bude kůže stále vysušená.
Ichtoxil osobně nepovažuju za příliš vhodný, dost pacientů tato složka dráždí, měla jsem s ním také u ekzému kdysi spíše špatnou zkušenost.
Pokud má kůže sklony k zainfikování, zkusila bych například tento balzám, který v sobě spojuje obě péče přírodní cestou, jak antibakteriální /díky pryskyřici sangre de drago), tak hojivou a promašťující.https://www.prirodaregeneruje.cz/sangre-de-drag...

Vyzkoušejte a pokud by se problém nelepšil, ozvěte se a pokusíme se sestavit více komplexní péči.

Přeji Vám krásný den.
Pavla