Bambucké máslo na víčka. Je vhodné?

Zodpovězené
20. pro 2021

Dobrý den,

mám na víčkách atopický ekzém již několik let vkuse, přičemž v zimě se zhorší. Teď si několik týdnů víčka jednou denně natírám 100% bambuckým máslem a hodně to pomáhá. Chci se ale zeptat, jestli je to vhodné na víčka, a pokud mi i steče do očí, jestli to není škodlivé pro oči.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě to očím nijak neškodí, rozhodně méně, než chemické masti. Pouze pozor, aby se nedostalo vyloženě k slzným kanálkům. Je velmi hutné, tak by je mohlo ucpávat. Když se dobře roztopí v prstech a pak lehce rozpracuje, je to na suchá a citlivá víčka skvělá věc. Také to dělám právě v zimě, kdy tato velmi citlivá pokožka kolem očí potřebuje více výživy a ochrany před chladem.

Přeji Vám krásný den.
Pavla