Dcera 2 roky - plíseň na nehtíkách a Canespor. Může z něj mít dcera nějaké následky?

Zodpovězené
15. čer 2022

Dobrý den,

chodily jsme s dcerou minulý rok na plavání a chytila tam plíseň na nehtech u nohy. Nejdříve jsem potírala octem, poté mi v lékárně doporučili roztok Exoderil a nakonec nám kožní lékařka v lednu doporučila mazat mastí Canespor, ale prý to může trvat několik měsíců.

Dcerka (necelé dva roky) už to má lepší, ale pořád asi 3 nehtíky nemá úplně zdravé. Teď jsem šla do lékárny pro další balení a paní lékárnice mě vyděsila, že se to nesmí u takto malého dítěte užívat dlouhodobě, že to může mít nežádoucí účinky, takže jsem hrozně vyděšená. Na kožním mají zrovna dovolenou. Budu tam volat příští týden.

Může z toho mít dcera nějaké následky? ☹

A co popřípadě užívat jiného na tu plíseň?

Děkuji

Dobrý den,

z následků se nestresujte, ale je dobré do budoucna přemýšlet o tom, že většinu léčiv, včetně těch zevních, nutno používat jen po omezenou a nezbytně nutnou dobu.

Zkuste použít roztok hypermanganu po dobu 7 dní, ale především řešit stravu, tvorba plísní souvisí se stavem střev a stravou jako takovou. Kvalitní probiotika budou také nápomocná, zkuste se obrátit na eshop www.terrapotheka.cz, umí dobře poradit s výběrem probiotik a případně i vhodné suplementace pro takto staré dítě s problémem, jaký popisujete.

Přeji Vám krásný den.
Pavla