Může se jednat o atopický ekzém, nebo alergii na nějakou potravinu?

Zodpovězené
30. lis 2021

Dobrý den,

syn, 7 m., měl nejdříve na víčku, nyní kolem pusinky, tyto pupínky. Očičko už je v pohodě, ale kolem pusinky je to teď horší. Očičko jsme mazali Fucidinem na radu lékařky - to zabralo. Pusinku mažu Bepanthenem na ekzém.

Děkuji

Dobrý den,

spíše než atopák se mi to jeví jako potravinová reakce, typ kopřivky. Kolem pusinky se to hodně zhoršuje vlivem slin. Případně pokud používáte dudlík, tak ten to také obvykle zhoršuje. A pochopitelně dráždivé chemické látky v kosmetice a pracích prostředcích.

Pokud chcete mít větší kontrolu nad tím, jak eliminovat případné dráždivé látky v péči a prostředí, pak je nejlepší přejít na netoxickou péči o dítě. Kompletní postupy, rady a tipy jak na to, najdete v naší nové knize "Svět non toxic."

Svět non toxic: Méně je více

Svět non toxic: Méně je více je kniha o životním stylu a způsobu života, který hledá alternativy k průmyslově vyráběným produktům. Autorky využívají možností, které nám nabízí příroda. Kniha obsahuje informace pro začátečníky a také pro pokročilé ve světě non toxic.

Osobně bych to nemazala ničím mastným, chová se to podobně jako akné, kůži tím akorát ucpete.

Bepanthen nemá non toxic složení.

Bepanthen Sensiderm krém 50g

Bepanthen Sensiderm krém 50g Je možné zakoupit i v 20g balení. Krém je vhodný pro dospělé, nejmenší děti, těhotné ženy a při kojení. Je možné ho užívat dlouhodobě.

Bepanthen Baby 100g

  11 zkušeností

Bepanthen Baby 100g pomáhá chránit dětský zadeček před opruzeninami. Je možné ho zakoupit i v 3,5 g a 30 g balení.

Fucidin raději nekomentuji, osobně jsem na jeho masťový základ měla kdysi, ještě před non toxic péčí, ošklivé reakce a zhoršení ekzému.

To, že se u dítěte ekzém znovu rozlézá, je jen známka slabiny lokální symptomatické léčby. Nic tím neléčíte, neléčíte příčinu, pouze potlačujete projev onemocnění.

Topicky zkuste použít např. odvar z čaje roobois.

Sonnentor Rooibos sypaný čaj Bio

Sonnentor Rooibos sypaný čaj Bio je přírodní sypaný BIO čaj s gramáží 100g. Tento čaj neobsahuje kofein a nehořkne po dlouhém louhování. Mohou ho tedy i těhotné ženy a malé děti. Má hnědou barvu a voní po dřevě a jemných kvítcích. Chutná jako vanilka s kakaovými slupkami. Čaj se pije čistý nebo s troškou mléka a nebo s medem.

Na promazání jen velmi lehce složením vhodnou zinkovou mast, ta se dá sehnat i v DM, Purity vision má zinkovou mast pro děti s hezkým složením, pomůže zklidnění. Pokud by nevyhovovala, tak zkuste pár dní vůbec nemazat, suché to nevypadá, potřebuje to spíše zklidnit, čili odvar čaje roobois nebo řepík a nechat dýchat, máznout jen při zjevné suchosti.

Apotheke Řepík lékařský

Apotheke Řepík lékařský je bylinný sypaný čaj s gramáží 75 g. Používá se vnitřně i zevně.

Přeji Vám krásný den.
Pavla