Opakované rýmy a zvětšená nosní mandle u 16měsíčního dítěte. Je něco, co by pomohlo?

Zodpovězené
13. říj 2019

Dobrý den,

prosím o radu, jak ulevit 16měsíčnímu synovi od rýmy a ideálně i zvětšené nosní mandle. Máme zavedenou NT domácnost, probiotika doplňujeme, máme difuzery do prostoru či spreje s mořskou vodou, ale i tak se mandle nezmenšuje. Verdikt od lékaře - pouze kortikoidy nebo později operace. Je něco, co by podle vás mohlo prosím zabrat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v tomto případě bych se snažila zaměřit také na stravu, pokud jste ještě nezkoušeli eliminační dietu a syn je stále kojený, pak vyzkoušet eliminaci mléčné bílkoviny a laktózy, pokud je přikrmovaný, pak je nutno vyloučit i z jeho stravy. Snažit se posílit jeho imunitu přes maminku, jestli je ještě kojený. Raw vitamin C denně a dbát na výživnou stravu bez zánětlivých složek. Vyhnout se rafinovaným pokrmům. Pozor na plísně v prostředí, snažte se dost větrat. Mandle je záchytný bod patogenní, může být horší slizniční imunita, ale v tomto věku nelze moc podporovat doplňky, je nutno hlavně přes kvalitní organickou stravu a MM. Zkuste eliminaci mléčné složky a pokud by se neprojevil efekt, budeme pátrat dál.

Přeji Vám krásný den.
Pavla