Vyrážka, oranžové flíčky, 1 rok. Může to být množštvím bílkovin?

Zodpovězené
23. čer 2022

Zdravím,

naší roční holčičce se na zádíčkách a bříšku objevila tato vyrážka. Nikdy to neměla, ale je to asi měsíc, co jsme jí začali dávat ke svačině Pribiňáka od Míši tvarohový mls.

Že by hodně bílkovin?

Zkusím ho vysadit. Jinak teploty nemá a nevypadá to, že by ji to svědilo. Také jsem jí vyprala omylem nějaké body s naším prádlem Ariel a aviváž. Mažu Excipialem.

Děkuji

Dobrý den,

dítě v tomto věku může mít sklony k imunitní reakci na mléčnou bílkovinu, zejména pokud je používaná z komerčního zdroje, tedy průmyslově zpracovaný mléčný produkt a ještě v kombinaci s cukrem. Bílkoviny jako takové s tím nemají nic společného, jedná se o složitost mléčné bílkovinné složky aka kasein.

Zkuste mléčné na cca 6 týdnů zcela vynechat a sledujte, zda reakce neustoupí.
Ariel je zcela nevhodný, v domácnosti a péči patrně figuruje více iritantů, zkuste začít minimálně praním, změňte na NT praní.

www.svetnontoxic.org najdete více info k nt praní a péči případně kniha Svět non toxic.

Přeji Vám krásný den.
Pavla