Výše PPM. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
5. zář 2022

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, kapku se v tom ztrácím. Termín porodu mám 2/2023 a od 11.3. 2022 jsem na PN (operace, poté jsem otěhotněla po IVF). V práci mám odpracováno více než 3 roky a mám smlouvu na dobu neurčitou. Vím, že PPM se počítá za posledních 12 měsíců před vznikem PPM.

Jde mi spíše o to, zda se počítá výplata již za 11/2021 (která přišla ve 12/21) nebo až výplata za prosinec.

Děkuji za radu 🙂. Jde mi o výši, zda je pro mě lepší zůstat na PN do 6 týdnů před nástupem nebo už mohu 8 týdnů.

Dobrý den,

odpovídáme na Váš dotaz ohledně výše peněžité pomoci v mateřství (PPM).

Rozhodným obdobím pro výpočet PPM je zpravidla 12 kalendářních měsíců před kalendářním měsícem, kdy byste nastupovala na PPM. O jaké konkrétní kalendářní měsíce se jedná, můžete vypočítat podle Vašeho termínu očekávaného porodu. Neznáme konkrétní termín porodu, proto Vám nyní nemůžeme dát konkrétní odpověď, zda se bude počítat Váš příjem za listopad nebo za prosinec 2021.

Přejeme Vám i miminku pevné zdraví.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz