Kdy dojde k uhnízdění blastocysty po KET?

Zodpovězené
18. lis 2020

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se prosím zeptat, za jak dlouho dojde k uhnízdění při cyklu nativním KET, když byla zavedená 5. denní blastocysta s asistovaným hatchingem a embryoglue. Pan doktor u nás v centru mi řekl, že se musí po přenosu čekat 2 hodiny v leže, a že se během těch 2 hodin rozhodne, jestli dojde nebo nedojde k nidaci. Zdá se mi to ale hrozně rychle.

Moc Vám děkuji za odpověď.

Hezký den.

Dobrý den,

tak to s tím nesouhlasím, po KETu ležet nemusíte (to byste musela ležet týden po pohlavním styku) a embryo se uhnizďuje do 24 hodin po ET.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz