Minimální stimulace. Měl byste Vy na to nějaké možné vysvětlení?

Zodpovězené
13. říj 2023

Dobrý den, pane doktore,

po minimální stimulaci Puregonem 75 ml jsem měla 10. den cyklu dva folikuly 13,14 mm, na druhé straně menší 12 a prokrvácenou cystu, která byla zjištěna na konci předešlého cyklu. Sliznice v pořádku. 12. den byly folikuly stále stejně velké, cysta se trochu zmenšila. 14. den cysta zmizela a jeden folikul také zmizel, druhý se zmenšil jen na 11 mm a třetí zůstal malý, jak byl. Tedy vypadalo to, že folikuly reagují v pořádku, ale z ničeho nic přestaly a začaly mizet. Nedostala jsem odpověď proč.

Měl byste Vy na toto nějaké možné vysvětlení?

Nevadilo, že některý den byla dávka Puregonu dle rozpisu vynechána?

Vždy jsem měla sama ovulaci bez podpory. Nerozumím tedy, že při stimulaci nebyl ani jeden folikul.

Děkuji moc za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,

nevím, kolik je Vám let, ale folikuly 13 a 14mm nemizí - nejčastěji prasknou. Stimulační dávka 75 IU Puregonu je velmi nízká, a pokud den vynecháte, tak to může mít neblahý vliv na růst folikulu.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz