Nerovnováha hormonů. Nemůže to být i nesprávným poměrem estrofem/progesteron?

Zodpovězené
7. dub 2024

Dobrý den, pane doktore,

mám za sebou 1 IVF 4. vklad. téměř všechny testy. Zkusil se 4. vklad v řízeném cyklu (ovuluji krásně, ale v nativu se embrya nechytly). Estrofem polykám 1-1-1, zavádím 0-0-2, Amelgen rektálně 1-0-1 a díky špinění (klesl progesteron) od 6. t. Prolutex. Má MUDr. nemá absolutně s umělým oplodněním zkušenosti. Na mé časté hnědé špinění odpovídá, že to je v pořádku.

Jsem v 9+4t a tak mě zajímá: Nemůže to být i nesprávným poměrem estrofem/progesteron? (Léky užívám dle rozpisu CAR do 12. t.)

Děkuji Vám.

Lucka

Dobrý den,

pokud tomu rozumím, jste 10 týdnů těhotná a berete 10mg estrogenů a 800mg progesteronu a ještě Prolutex. Estrogenů máte dost stejně jako progesteronu a pokud špiníte, tak je třeba zjistit,, zda z dělohy nebo čípku. Další navyšování hormonů nepomůže.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz