Ovulační cykly bez menstruace. Lze v tomto období otěhotnět?

Zodpovězené
12. lis 2020

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu nebo objasnění.
Před cca rokem jsem vysadila HA. Od té doby nemám menstruaci. Hormonální rozbor i testy na štítnou žlázu vyšly v pořádku, dle gynekologa mám čekat, až se cyklus rozběhne sám, že zde není co léčit. Teď po x měsících to vypadá, že už se vše pomalu rozjíždí. Už 2x po sobě mi vyšel pozitivní ovu test, pozorovala jsem na sobě i všechny příznaky, v průběhu té druhé jsem byla i na kontrole, kde mi ovulaci gynekolog potvrdil.

Lze tedy i v tomto období otěhotnět, i když zatím nepřichází menstruace?

Všude čtu o anovulačních cyklech, ale nikde se nepíše o tom, když to má někdo opačně.

Děkuji

Dobrý den,

pokud ovulujete, musíte menstruovat. Takže ovulace bez menstruace nejde.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz