Velmi časté zvracení. Je něco, co by mi už konečně pomohlo?

Zodpovězené
31. říj 2019

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Je mi jasné, že to zvracení je u těhotných žen časté a "normální", ale už jsem bezradná, ráda bych nějak normálně fungovala. Ráno po probuzení jdu tak do půl hodiny hned zvracet, pak zkouším něco sníst, jenže nemám ani na nic chuť. Většinou to jde zase za chvíli ven. A takhle je to celý den. Občas to přejde k večeru, ale občas zvracím i v noci nebo se jen budím s pocitem na zvracení. Jsem unavená, díky bohu mám teď neschopenku, ale nejsem schopná doma vůbec ničeho, ani poklidit, prostě nic, jen celý den sedím, ležím a koukám.
Neexistuje něco, co by mi pomohlo? Cokoliv, vážně budu moc ráda za jakoukoliv radu.

Moc vám děkuju za odpověď.

Dobrý den,

zvracení v těhotenství je určitá nerovnováha hormonů. Není tedy přímo běžnou součástí každého těhotenství. Počátek každého těhotenství nám přinese určitou revoluci hormonů, které se rychle vyplavují. Bohužel, tento hormonální koktejl je nejen pro každou z nás unikátní, ale také ho nedovedeme nijak ovlivnit.

Máte několik možností, které Vám jistě pomohou. První věc je výživa, která z pohledu čínské medicíny by měla být kyselá. Kyselá chut´má dvě dobré vlastnosti, které pro tento stav sedí. Jednak posiluje játra, hlavního dozorčího nad přerozdělováním, a jednak kyselá chut´svírá, působí dostředivě, čímž pomáhá udržet věci na svém místě a zabránit ztrátám.

Další dobře osvědčená věc jsou homeopatika. Známe několik osvědčených prostředků na nevolnost a zvracení v počátku těhotenství: Arsenicum album, Cocculus, Ipecacuanha, Magnesium carbonicum, Nux vomica, Phospohorus,Pulsatilla, Sepia, Tabacum. Přesné použití je vhodné konzultovat s odborným homeopatem (často jsou v tomto pomocníky samotní lékarníci).

Je nutné zmínit, že za nevolností v novém, jiném stavu se skývají různé psychické příčiny. Proto vřele doporučuji i nějakou formu relaxace či autogenního tréninku.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz