Papučky Žirafa. Je to dobrá volba?

Zodpovězené
14. led 2020

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Máme 17 měsíční holčičku, délku stélky už má 13 cm. Zimní boty jsme vyřešily, ale teď řeším domácí obuv. Nahoře máme dřevěnou podlahu, takže v létě bosa, teď v zimě chodí v ponožkách. Ale dole máme dlažbu v kuchyni spojenou s obývacím pokojem, takže tam to nepřipadá v úvahu. Zakoupila jsem botičky s atestem Žirafa - mají volnou špičku a pevnou patu.

Byla to prosím dobrá volba?

Děkuji moc.
Martina

Dobrý den,

certifikace Žirafa je zárukou nezávadnosti materiálů, z nichž je bota vyrobena. Pro ujištění, zda botka dobře sedí, potřebujete ověřit správný nadměrek (jak do délky, tak do šířky), tedy přeměřit jak botu, tak nohu, správný (anatomický) tvar špičky, který odpovídá tvaru nohy, bota musí sedět dobře okolo kotníku a nártu. Na doma bych volila spíš měkkou obuv (capáčky s dobrým tvarem špičky, ponožky s protiskluzem), aby mohla nožka pracovat bez omezení, pevná pata je zejména při sedu na zemi nepříjemná, často nutí děti do tzv. W sedu, jinak tlačí do achilovky.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot