Výběr zimních bot do závějí. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
6. pro 2022

Dobrý den,

mám dceru, 3 roky. Bydlíme v místě, kde bývají v zimě závěje. Ve městě, kam dceru vozíme do školky, zase samá břečka.
Dcerka má užší nohu (chodidlo 16 cm délka, 6 cm šířka, obvod kotníku 15 cm), dominantní palec. V létě běhá bez bot, jinak jí docela sedí Ricosta a Bundgaard. Bohužel v zimě potřebuje u nás spíše sněhule. V každých vyzkoušených v obchodě docela plave a zakopává.

Potřebovala bych poradit, jaké boty se hodí do závějí, případně do břečky a kaluží ve městě, aby nožky zůstaly v teple, až půjdou děti se školkou třeba sáňkovat.

Dèkuji a přeji hezký den.

Zdravím,

barefoot sněhulí je pomálu (BeLenka, Affenzahn), často se jako sněhule kupují kompromisní Demar, Mammut nebo zateplené Bundgaard holínky. Ty nejsou na každodenní chození, max. na občasné bobování, do břečky apod., k tomu na běžné nošení ještě jedna zimní obuv.
Pokud dcera v běžných (nebarefoot) sněhulích zakopává, špatně chodí, pořídila bych raději buď zmíněné barefoot, nebo zůstala u zimní boty a pořídila k nim návleky, třeba softshellové, které přetáhnete přes botu. Zimní kožená bota samozřejmě nevydrží tolik vlhka, co gumák, určitě je budete muset řádně naimpregnovat. Nebo zkombinovat zimní botu a třeba ty Demary - je to klasický gumák, ale aspoň je velmi lehký, třeba v nich bude chodit lépe. Nadměrek volte menší.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot