kocarkopedie
5. kvě 2022

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2

Ahoj, tady kočárková poradkyně Katka, tentokrát se hlásím s recenzí kočárku Baby Jogger City Mini GT2, který jsem se synem pečlivě otestovala. Projeli jsme s ním řadu typů terénů, vyzkoušeli všechny jeho vlastnosti, skládání i rozkládání. Tak se pojďte podívat, co nabízí.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Kočárek Baby Jogger City Mini GT2.

Splňuje řadu požadavků

Do naší Kočárkové poradny mi neustále chodí dotazy s obsáhlými požadavky, co všechno by měl kočárek splňovat a mít. Nejčastěji chcete, aby poskytoval dobré jízdní vlastnosti a projel městský nerovný terén i ten náročnější v přírodě. Dále by měl mít snadné skládání a rozkládání kvůli cestování autem, neměl by být těžký, ale zároveň musí být vhodný také pro větší dítě. Samozřejmostí jsou kvalitní kola, která jsou odolná, a to nejdůležitější pro nás ženy: musí být pěkný! 🙂

Někdy je však nereálné, aby kočárek splňoval vše, co si přejeme. Buď musíme udělat pár ústupků, nebo mít kočárků hned několik. Ale dnes vám jeden takový kočárek představím. A proč jeden? Po otestování totiž vím, že splňuje všechny výše uvedené požadavky.

A o jakém kočárku je tedy řeč? Přeci o Baby Jogger City Mini GT2. Vybrala jsem konkrétně nejnovější model 2021, v barvě briar green, která je pro letošní rok velice žádaná.

Zachytit reálnou barvu kočárku je nadlidský úkon, je to takový chameleon 🙂. Stačí fotit kočárek v jiných světelných podmínkách a rozdíl je znatelný. Popsala bych ji ale jako zemitější, jak můžete vidět na této fotce.

Parametry ve zkratce

Celková délka ložné plochy:104,5 cm
Průměr předního kola:20 cm
Průměr zadních kol:20 cm
Odpružená kola:všechna

Orientační cena v době publikace článku je cca 12 000 Kč.

První dojem z kočárku Baby Jogger City Mini GT2

Když kočárek dorazil domů, překvapila mě celkem pevná krabice. Byl opravdu dobře zabalený, aby se mu při přepravě něco nestalo. Samostatné složení pak bylo velmi intuitivní, lehce jsem znejistila až u postavení kočárku na nohy, tedy na kolečka, ale nakonec se povedlo! Svůj nový vůz hned omrkl i jeho malý pasažér, kterého jsem z něj pak už nemohla dostat ven, takže jsme vyrazili rovnou na důkladné testování.

Hlavnímu testovači jsou skoro 2 roky a od jeho roku a půl jsme kočárek nevyužívali vůbec. Trochu jsem se bála, jak celé testování bude probíhat a že mě to bude stát hodně křupek i nervů. Naštěstí to nebylo třeba a momentálně máme spíše opačný problém – v kočárku se mu tak líbí, že do něj chce dobrovolně. O tom jsem si předtím mohla nechat zdát! 🙂 Každopádně, já se mu vůbec nedivím, kočárek je opravdu extra prostorný a pohodlný.

...a teď hezky od stříšky až po kolečka

Stříška

Ačkoliv není prodlužovací na zip, jak to tak u kočárků bývá, tak je dostatečně dlouhá. Nechybí u ní ani rodičovské okénko, které je celé síťované a uzavíratelné neslyšně na magnet.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Prodloužená stříška, ventilační a panoramatické okénko.

Materiál stříšky je nepromokavý, o čemž jsme se sami přesvědčili.
Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Stříška je z nepromokavého materiálu.

Velikou výhodu vidím i v tom, že je stříška položena výše, takže i větší dítě má stále dostatečné místo nad hlavou.

Sezení, polohování nohou

Sezení je měkce polstrované a opravdu prostorné. Skoro pětiletá dcera má momentálně růstové bolesti, takže se stává, že se občas sveze i ona. Vejde se tam naprosto bez problémů, aniž by měla hlavu ve stříšce.

Sezení není úplně rovné, jak to teď bývá u spousty kočárků. Mám zkušenost, že neúplný sed vadí spíše maminkám. 🙂 Mám tři děti a ani jedno jsem nevozila v kolmém sedu. I nejmladšího syna poutám jen popruhy kolem boků a nechávám ho se přitahovat a sedět v aktivním sedu jen tehdy, kdy chce on sám. Většinu času sedí spokojeně opřený o zádovou opěrku, která je ve zdravé poloze pro dětská záda.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Dítě sedí samo aktivně v rovném sedu, kdy samo chce.

Polohování zádové opěrky je řešeno formou popruhu neboli pásku. I když jsem zvyklá na jednoruční polohování pomocí páčky, tak se mi s popruhem manipuluje dobře a plynule.

Hned pod popruhem najdete praktickou síťovanou kapsu pro úschovu drobností.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Polohování na popruh a síťovaná kapsa pro úschovu drobností.

Samozřejmostí je možnost nastavit zádovou opěrku do úplného lehu i s polohováním nohou, které je součástí kočárku, což velice oceňuji. Ačkoliv jsem si myslela, že ho využijeme jen na spánek, tak jsem se mýlila, opěrka je totiž zvednutá pořád, synovi to při sezení vyhovuje více. Ze začátku jde trochu ztuha vycvaknout z plastového klipu, ale po čase to jde čím dál lépe.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Úplný leh, polohování nohou.

Nastavitelná opěrka nohou.

Zadní strana opěradla má navíc možnost odvětrávání, které je takové „must have“ pro teplé letní dny. My ho využíváme i teď při hezkém počasí, syn pak spí mnohem lépe 🙂.

Odvětrávaná zadní část.

Nevýhodou je jeho odkrytí na suchý zip, musím dávat velký pozor, abych ho tím nevzbudila.

Zakrytá větrací část.

Bezpečnostní popruhy jsou 5bodové a výškově nastavitelné. Nevýhodu vidím v mezinožním polstrování, které se snadno vyvléká a můžete ho lehce ztratit.

Bezpečnostní 5bodové pásy.

Rukojeť

Rukojeť je kloubová, lze ji nastavit do několika pozic, a pohodlně si ji tak přizpůsobit své výšce. Nám s manželem (170 cm a 180 cm) vyhovuje prostřední pozice.

Nastavitelná kloubová rukojeť.

Co se týče jejího vzhledu, tak je celá gumová a má nezvykle hranatější tvar s výrazným vzorkem. Upřímně řečeno, chvilku mi trvalo, než jsem si na ni zvykla. Do teď jsem měla na kočárcích hladkou a více zakulacenou.

Co mě na ní ale nejvíce štve, je, že vypadá stále „ušmudlaně“. Bohužel její údržba je pracnější, protože klasické vlhčené ubrousky zanechávají bílý povlak. Ale je to celé o zvyku, manželovi to například nevadí vůbec. Já si pro větší pohodlí nechala ušít koženkový potah.

Detail rukojeti.

Madlo

Gumové je i dětské madlo před dítě a dá se nastavit do tří poloh. Nevýhodou je, že ho nevyklopíte do strany, ale musí se celé odejmout. Naštěstí je madlo dobře tvarované a syna zvládám dávat do kočárku vrchem, místa je tam opravdu dost. Pro větší dítě, které vylézá do kočárku samo, to bude ale nepraktické.

Madlo před dítě.

Nákupní košík

Je poměrně prostorný, ale v přístupnosti překáží zadní spojovací tyč, takže se do košíku dostanete spíše z boku. Osobně bych více ocenila zakrytý koš, který by lépe uschoval věci a měl nižší riziko protrhnutí než síťovaný.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Nákupní košík. Vejde se do něj i běžný menší nákup.

Kola, odpružení a brzda

Kola jsou gumová, plněná lehčenou pěnou, díky čemuž jim nehrozí žádný defekt ve formě propíchnutí, nazývají se také jako bezúdržbová.

Zadní kolo.

Přední kolo má možnosti aretace, což doporučuji pro zlepšení vlastností v terénu. Její nastavení je velice jednoduché.

Přední kolo.

Odpružená jsou všechna kola, ačkoliv je odpružení tvrdší a kola menší, tak celkové jízdní vlastnosti v terénu i mimo něj jsou velmi dobré.

Brzda se netradičně ovládá rukou. Je umístěna na pravé straně konstrukce pod rukojetí, aby byla manipulace s ní příjemná. Mně osobně to velmi vyhovuje, možná i více než klasická nášlapná.

Zabrzdění kočárku je jednoduché, stačí brzdu otočit směrem nahoru. K odbrzdění je potřeba stlačit zároveň i tlačítka po stranách, ale je to velmi lehké, což jsem si vyzkoušela i několikrát na eskalátorovém pásu v obchodním centru, kde je souhra rychlého odbrzdění a následného plynulého uvolnění kol velmi důležitá.

Ruční parkovací brzda.

Jízdní vlastnosti v terénu i mimo něj

Co se týče celkové manipulace s kočárkem, tak je velmi lehká, bez problému ho lze ovládat jednou rukou.

Projel polní cestu.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

I tu lesní, plnou kamenů.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Ani štěrková cesta nebyla problémem, kočárek se dal ovládal i jednou rukou.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Testovali jsme poctivě i v městském terénu.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Kočárek je prodávaný jako městský model, ale s terénem si také hravě poradil, není nic, co mi neprojel, a to jsem ho nešetřila! 🙂

Stabilita

O trojkolkách se často vypráví, jak jsou nestabilní a snadno se převrátí. Každý z nás určitě něco podobného slyšel. Ano, i já mimochodem. Dlouhou dobu jsem tomu i věřila a trojkolku za žádnou cenu nechtěla. Ale opravdu se není čeho obávat. Troufnu si říct, že je stabilnější než 90 % klasických čtyřkolových kočárků ve stejné hmotnosti. A čím to je? Především konstrukcí a sníženým těžištěm. S kočárkem se také musíte naučit správně manipulovat, pak se vám odvděčí mnohem lepšími jízdními vlastnostmi než klasický čtyřkolový kočárek.

Skládání a rozkládání

Složit kočárek lze jednoduše jednou rukou. Rozložení je už trochu složitější a bez druhé ruky se neobejdete, ale je to hodně o cviku. Ze začátku mi trvalo, než jsem našla správný grif a výšku, abych rukojetí pokaždé nedrhla o podlahu🙂.

Velikost po složení je větší, jelikož se nedá plně sklopit rukojeť. Nevýhodou je také složení sezením ven, protože se může snadno ušpinit.

Složení kočárku.

Foto-zdroj

Barevné provedení

Mimo této barvy, můžete kočárek pořídit i v černé (opulent black), cihlově mahagonové (brick mohagony) a šedé (stone grey).

Starší modely jsou pak v barevné verzi černá (jet), kombinace černé stříšky a šedého sezení (slate) a modrá (carbon).

Příslušenství

Ke kočárku je potřeba dokoupit dětské madlo, ale někdy bývá v akčním setu s kočárkem, čímž dost ušetříte. Dále je nutné zakoupit pláštěnku – originální nebo postačí i nějaká univerzální (já mám například z drogerie DM).

Baby Jogger má dále příslušenství, jako je stupátko pro staršího sourozence; chladicí tašku, kterou upevníte za rám konstrukce (na spojovací tyč nad nákupním košíkem); organizér s přihrádkou na nápoj a dále i jídelní pultík a držák na pití.

Ke kočárku lze také připojit hlubokou korbu City Mini a vajíčko s příslušnými adaptéry, takže můžete kočárek využít už od narození.

Recenze kočárku Baby Jogger City Mini GT2.

Kočárek Baby Jogger City Mini GT2 lze využívat od narození díky připojitelné hluboké korbě City Mini.

Foto-zdroj

Čím se od sebe vzájemně liší modely 2020 a 2021?

Kočárek prošel určitým „faceliftem“, má nové materiály a barvy stříšek, které mají zároveň trochu elegantnější design, a rozdílné je i černé sezení, které je nyní „melírované“. Stříška už nejde výškově nastavit a je ve vyšší pozici automaticky.

Od staršího modelu Baby Jogger City Mini GT se liší hlavně polohováním nohou, materiály na celém kočárku a zadním odpružením kol.

Kdo jsou jeho konkurenti?

Největším konkurentem je bez pochyby Thule Spring, což plně chápu, protože i já byla postavena před tuto těžkou volbu! 🙂

V čem se zásadně liší?
Nejdůležitějším rozdílem jsou rozměry sezení. Přestože jsou kočárky stejně těžké a mají podobné rozměry, tak vnitřní rozměry mají zcela odlišné. Thule Spring je ve srovnání s Baby Jogger City Mini GT2 mnohem užší. Rozdílná je i výška stříšky, která je u Thule podstatně nižší, a kvůli tomu má větší dítě hlavu v ní, pro velké děti bych ho tedy nedoporučovala. Právě tyto rozměry byly pro mě hlavním důvodem, proč nakonec jít do GT2.

Rozdílná stříška ještě společně s designem 🙂 zase nahrává ve prospěch Thule. Stříšku má prodloužitelnou na zip, je delší a má také ventilační okénko po celé délce rozšiřitelné části.

Ačkoliv mají stejně velká kola, tak Baby Jogger má lepší jízdní vlastnosti v terénu.

Další rozdíl je i v opěrce nohou, kterou je potřeba dokoupit u Thule, což je další výdaj navíc.

A poslední rozdíl je v designu. Thule má ostřejší linie a je více „městský“, zatímco Baby Jogger působí spíše terénním dojmem.

Tak si to pojďme zhodnotit! Jak tedy Baby Jogger City Mini GT2 obstál?

Plusy

• Jízdní vlastnosti
  • Kvalitní kola
  • Prostorné sezení a dlouhá ložná plocha
  • Úplný leh
  • Polohování nohou
  • Výše položená stříška
  • Nastavitelná rukojeť
  • Design a barevné provedení
  • Odvětrávání na zadní straně opěradla
  • Parkovací brzda umístěná u rukojeti
  • Celková vysoká nosnost
  • Stabilita

Mínusy

• Provedení rukojeti
  • Špatně přístupný nákupní košík
  • Skládání potahem ven
  • Větší rozměr po složení kvůli rukojeti, která nejde úplně sklopit
  • Trčící velké cedulky u potahu sezení
  • Mezinožní polstrování u pásu se lehce vyvléká
  • Vyšší pořizovací cena (cca kolem 12 000 Kč)
  • Dražší příslušenství
  • Nutné dokoupit madlo a pláštěnku

Bodově bych mu dala 9 z 10 možných, nejvíce mi na něm vadí skládání potahem ven, těžší rozkládání, gumová rukojeť a špatná přístupnost do nákupního košíku. Jinak jsem s ním moc spokojená, o čemž svědčí i fakt, že jsem si kočárek nakonec koupila, a pevně věřím, že s námi zůstane ještě hodně dlouho! 🙂

Tímto děkuji Bohemia babyshop za poskytnutí kočárku k recenzi.

Bohemia babyshop

Bohemia babyshop je oficiální eshop s autorizovaným servisem českého dovozce Bohemia baby, který se zabývá distribucí známých světových značek a vývojem vlastní české značky BOMIMI.

Pokud s koupí váháte, tak doufám, že vám moje recenze pomohla v rozhodování. Těším se na vás v Kočárkopedii a v naší Kočárkové poradně, kde s radostí a péčí zodpovídám všechny dotazy ohledně kočárků a všeho kolem nich.

Přeji krásné jarní dny a pohodové kočárkování.
Katka
Kočárková poradkyně Modrého koníka