24. říj 2019

Recenze na cestovní ohrádku Joie Cheer

Pokud bych měla říct, co mám na Joie produktech nejraději, tak jsou to krásné kvalitní materiály a vkusný design! Když k nám dorazila ohrádka Joie Cheer, udělala na nás vážně dojem. Krásný vzhled, veselé barvy, dětské vzory, ale zároveň žádný kýč.

Ohrádku jsem měla doma v době, kdy byl Kristiánek ještě mrňous, který ležel a maximálně se přetáčel na bříško. V té době tedy sloužila spíše jako „ochrana“ před psem a starším sourozencem po dobu mé nepřítomnosti- rozuměj pobytu na wc, ve sprše, při vaření apod.

V průběhu testování potom začal lézt, tak si v ohrádce začal i hrát a dávala jsem ho tam naopak aby byl v bezpečí sám před sebou, když to bylo potřeba- například při mytí podlahy, rozlitém čaji, wc, sprše, a nebo když jsem prostě jen potřebovala, abych měla chvíli jistotu že zůstane tam, kde jsem ho odložila. 🙂

Tady jsou základní informace:

• ohrádku snadno složíte i rozložíte. Úchyt pro přenášení usnadní přepravu postýlky kamkoliv jen chcete
  • neokoukaný vzhled ohrádky je tvořen čtyřmi prodyšnými stěnami, s jedním výlezem doplněný o siluetu hor se dvěma plyšovými hračkami, které přímo vybízí k objevování

klíčové znaky:

• vysoce bezpečný rám s přiznanou konstrukcí
  • krásný design, který krásně padne do kterékoliv místnosti
  • odnímatelná matrace pro pohodlné hraní i odpočinek
  • síťové výplně všech čtyř stran pro zajištění ventilace
  • jednoduchéskládání pomocí tlačítek
  • kompaktní rozměry po složení pro snadné přenášení, nebo uskladnění
  • součástí je úchyt pro snadné přenášeníboční vlez se zavíráním na     zip
  • dvě plyšové hračky přichytitelné na siluetu horské scenérie     rozvíjí fantazii malého objevitele

specifikace:

• rozložená:     d. 96 x š. 96 x v. 76 cm
  • rozložená:     d. 32 x š. 27 x v. 95 cm
  • hmotnost:     13,1 kg
  • použití:         od narození do 15 kg
  • schváleno     dle: EN 12227:2010

Přiznám se, že nejsme „návodové“ typy, takže kdykoliv přijde zboží k testování, prostě intuitivně vybalujeme a sestavujeme. Poprvé ohrádku sestavoval manžel. Kdo už někdy cestovní postýlku nebo ohrádku skládal, ví, že je většinou nejprve potřeba zpevnit boky a teprve potom zatlačit střed. Manžel bez předchozích zkušeností a bez čtení návodu nejprve trochu bojoval, ale nakonec jsem mu ten zázračný grif prozradila a ohrádka byla složená raz dva! 🙂

První, kdo ji hned běžel vyzkoušet byl starší syn Mikuláš. Ohrádka má nosnost 15 kg, takže se vešel akorát pod hranici. Vím ale, že Joie všechny své produkty přetestovává na mnohem vyšší nosnost, tak jsem byla klidná.

Pokud si v ohrádce nehrál Miky, dávala jsem do ní Kristiánka (6m), když jsem potřebovala, aby byl fakt v bezpečí, nebo jsem zrovna umývala podlahu, apod. Líbilo se mu tam, hrál si s letadlem či mráčkem od Joie,  které jsou z příjemného šustivého materiálu, nebo se svými hračkami. Když trochu povyrostl, nechala jsem mu vždy pootevřenou boční stěnu, aby mohl kdykoliv vylézt. To ale nebylo tak jednoduché, jelikož pro lezce- začátečníka pro něj byl okraj trochu vysoký. Vylepšilo to vystlání cesty před ohrádkou polštáři a přelézání se stalo oblíbenou činností 🙂 . Na druhou stranu, dítě se o okraj může opřít a nevypadne ven, takže to nelze brát za úplnou nevýhodu.

Ohrádka je dostatečně prostorná, takže místa ke hře je dost. A co musím vyzdvihnout, je opravdu rychle složená a relativně skladná, takže není problém brát ji na cesty, pokud unesete 13 váhy. Oceňuji, že obal na ohrádku má větší rozměr, v pohodě do něj lze ohrádku napasovat a jak říká manžel, její používání je „blbuvzdorné“, není kde se splést. 😀 Je však nutno počítat s tím, že je trochu náročnější na prostor, vzhledem k tomu že je to čtverec a je větší než postýlka.

Výhody:

• design
  • krásné barvy
  • skladnost
  • dost prostoru ke hře
  • vysoká nosnost
  • odepínací bok

Nevýhody:

• vyšší spodní okraj vchodu do ohrádky

Shrnutí:

Jak jsem řekla na začátku, ohrádku u nás využíval nejen Kristiánek, ale i Mikuláš. Kluci hráli „na schovku“, dělali jsme bunkr.. dá se toho vymyslet i dost pro starší děti.  Ačkoliv ohrádka většinou nepatří k produktům, které pořizujete do základní výbavy pro miminko, musím říct, že když už ji máte, rozhodně pro ni najdete využití a oceníte její přínos v domácnosti.

Bližší informace najdete v tomto odkaze:

#joie #joie_czsk

jeste pred tydnem jsem byla rozhodnuta ze ji kupuju k Vanocum..ale proste ta cena..ta cena me nakonec odradila..jeste 2tis bych dala..ale 3 uz jsou az az. ale je krasna..to jooo..

autor

@leniczka23 jasný, no jako málo to není. I když teda nevím, kolik stojí jiné cestovní ohrádky. Ale třeba naše obyčejná dřevěná stála dva tisíce. A věřím, že se zboží potom alespoň za poloviční cenu prodá. Nebo alespoň já posílám věci dál. Babypoint i věci z testování posílá dál s výraznou slevou, tak třeba budeš mít štěstí,pokud by ti nevadilo, že není úplně nová. Myslím , že jedna maminka mi tu psala, že pořídila Crosster, který jsme testovali. 🙂

23. říj 2019

@mummy88 a kde si na ni pocihat?

23. říj 2019

Dobrý den,přemýšlím o ní už nějakou dobu, akorát by mne zajímala tloušťka matrace ,tenhle údaj není nikde uveden ... řeším jestli se syn v pohodě vyspí ,když zrovna ji použijeme jako cestovní postýlku ....
Anežka

autor

@leniczka23 řekla bych Babypoint e-shop.. zkusím zjistit.

Autor komentář smazal
autor

@andulec bohužel už nemám doma, tak nezměřím. Jako není určena na spaní, takže žádná super tlustá a měkká matrace to není, s tím je potřeba počítat. Je to deska potažená látkou s decentním polstrováním. Ale myslím, že srovnatelná s jinymi cestovními postýlkami J jiných značek. Spíše tvrdší, ale jednou za čas to dítěti podle mě problém dělat nebude. ...

Děkuji za odpověď 😉

3. lis 2019