Dieťa koncom panvovým s pupočníkom okolo krku

mamka176
7. okt 2021

Ahojte Maminy, budúce Maminy. Včera som bola na ultrazvuku 31tt a doktor ma dosť vysokoval. Teda on ma skôr ukludnoval že je všetko v poriadku a že tretina deti sa tak rodí, ale teda veľmi ma neukludnil. Mala je totiž najnovšie koncom panvovym, to by som ešte ako tak zobrala, keďže prvý pôrod bol cisárskym tak som s tým viac menej aj teraz počítala. Čo som sa však zľakla viac je, že ma pupocnik okolo krku. Inak boli prietoky aj všetky ostatne ukazovatele Ok. Mate niekto podobnú skúsenosť? Neviem totiž či je ten pupocnik problém len pri klasickom pôrode, či to nie je pre babo nebezpečne už v brušku a veľmi sa obávam. Ďakujem za akúkoľvek info.

anjelicek26
7. okt 2021

Nam sa maly takto pri porode doslova skrtil... vsetky porody som mala rychle pod styri hodiny - tento porod trval 18 hodin...kvoli pupocnej snure okolo krku bola prilis kratka a kazda kontrakcia tym padom ho stahovalo nazad, lebo kratky pupocnik, plus mu padali ozvy, co sa kazdou kontrakciou priskrcoval. Na zadku sedel do 1 den pred porodom, potom sa otocil. Mal v pupocniku pravy uzol, snuru okolo krku, keby toto viem, prirodzene porodit by ma nikto nedostal... maleho dlho rozdychavali a ma ako nasledok problemy s pamatou... inak nastastie si vravim, ze len toto. Mohlo to aj horsie dopadnut. Ale ty mas do porodu este daleko, moze si to este dat s krku dole, ked sa bude vrtiet, dufam teda... nas to tam okolo krku zamotal podla mna az ked sa otacal dole...

maria898
7. okt 2021

@mamka176 aj moj maly sa narodil so snurou okolo krku. Pred porodom mi to nikto nepovedal ze je to takto, nastastie to dobrendopadlo a teda neviem o zoadnych nasledkoch, bolonto take no rychlo mu to dali dole z krku a za chvilku za maly aj rozplakal. Bolo to take divne cele. Ale nastastie je vsetko ako ma byt

basska_b
7. okt 2021

Obe moje deti mali dvakrát pupočnik okolo krku. Dole hlavou sa otočili v 31 týždni. Prvá žiaľ isla akutnou sekciou, ale kvôli zlej rotacii. Ozvy mala do poslednej sekundy dobré. Takisto mladšia. Ta išla prirodzene po cisárskom, tlačila som ju asi hodinu, ozvy výborné celý čas. Dvakrát otočený pupočnik nebol vôbec žiadny problém, bol dostatočne hrubý i dlhý. Nemal ti toto lekár hovoriť! Je to úplne neprofesionálne. Mne to pri druhej gynekológ odmietol povedať a hovoril, že každý deň sa rodí veľa deti so šnúrou okolo krku a sú v najlepšom poriadku.

tamvtme
7. okt 2021

Vela deti ma snuru okolo krku ale gyn to mamicke nehovori, lebo je to zbytocny stres a neda sa s tym nic robit...nasa bola tiez omotana snurou, koli tomu pocas kontrakcii nemohla zoztupit do porodnych.ciest, snura ju nepustila, nechali nas trapit sa 26h kym spravili cisarak...ale mala mala.cely cas ozvy v poriadku, aj po narodeni vsetko ok, ziaden problem, ziadne pridusenie...takze nestresuj sa, nic to neznamena, do porodu sa este bude mrvit a krutit ...

soldi
7. okt 2021

Este si nizky tyzden a vsetko sa moze zmenit. Pokial su prietoky v poriadku, tak pupocnik okolo krku riesit netreba. Mne sa tak narodili dve deti zo styroch. So snurou na dvakrat okolo krku.
Pri porode je dieta monitorovane, pokial ho pupocnik skrti, tak pri kontrakciach padaju ozvy dole a lekari to sleduju a podla potreby riesia. Nemusis sa obavat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre