Antikoncepce. Jakou máte po porodu?

clarres
24. srp 2020

Maminky jakou máte po porodu antikoncepci? Jde mi o druh prášku. Možná naplasti. Co vám gynekolog doporučuje? Kdysi jsem měla Cilest-vyhovoval mi-, ale prý už snad není k dostání. Ve středu se chystám ke gynekologovi tak spíš mě zajímají vaše zkušenosti co vám bylo doporučeno? PMS asi žádné prašné neovlivní, co?! Po dětech to mám šílený...Případně ní můžete napsat i cenu kolik vás to stojí na jak dlouho. Děkuji za reakce

marti89
24. srp 2020

Jak dlouho jsi po porodu? (Menstruace se mi ustálila až tak po půl roce.) Kojíš? Já do sebe nechtěla rvát hormony ani mimo kojení, tak jsem sáhla po čípcích Pharmatex (zavede se cca 10 minut před stykem a působí cca 4 hodiny), balení 10 ks kolem 250 Kč.

majena39
24. srp 2020

@marti89 tak o tomto způsobu antikoncepce slyším prvně :-O

eloise02
24. srp 2020

Mám od porodu Bonadeu a jsem maximálně spokojená, menstruaci mám slabou a max 1-2 dny.

marti89
24. srp 2020

@majena39 Hoďte si to do Googlu 🙂 Vzhledem k tomu, že i po porodu s malými dětmi se na to většina dostane opravdu sporadicky, přijde mi to jako zajímavé řešení pro maminky a i jako zajímavá alternativa pro mladý do prvního styku (ti mají pak větší frekvenci, tak to většinou řeší po prvním styku s HA, ale aspoň to nemusí užívat preventivně zbytečně x měsíců).

amazonkajanik
24. srp 2020

@marti89 taky je mám,jen mi mudr tvrdila,že nejsou 100% ale taky nechci do sebe už žádné hormony. Dnes na mě vyskočila reklama na nějakou kuličku,jako nehormonalni tělísko, ale tomu se mi taky nechce moc věřit ...

marti89
24. srp 2020

@amazonkajanik Vzhledem k tomu, že jsem otěhotněla přes hormonální vaginální kroužek, tak ono 100% je leda nesexovat 😀

amazonkajanik
24. srp 2020

@marti89 😂😂😂

cherie24
24. srp 2020

@marti89 jj to znám tyhle náhody 😁 mě se to sešlo, že jsme měli za 2 roky jednu jedinou nehodu s kondomem, zrovna druhý den se dostavila o víc jak 2 týdny posunutá ovulace a prášek po nezabral a pak se někdo nechápavě zeptá jestli se jako neumím chránit. Prostě náhoda je blbec a je to tak, 100% je jen nemít sex 😁 teď teda taky vsázím na pharmatex a přerušovaný sex, tak snad nebude hned další svišť, to už bych se snad dala na jeptišku 🙄

marti89
25. srp 2020

@cherie24 Přesně ty odsuzující kecy mám nejradši - když jim se to nestalo, tak to přeci neexistuje :D

cherie24
25. srp 2020

@marti89 ano pokud člověk není blběj, tak přeci není možné neplánovaně otěhotnět 😀