Nehormonální tělísko, které způsobuje deprese?

cinky
22. srp 2014

Ahoj!
Chtěla jsem se zeptat, zda nemá některá z vás zkušenosti s nehormonálním tělískem, které způsobovalo deprese??
Zhruba od té doby, co mám zavedené tělísko, mám týden před ms šílený pms... Změny nálad, jsem přecitlivělá, výbušná, nic mě nebaví, jsem bez energie atd. Prostě pocity na "hození provazu". Ve vztahu jsem moc šťastná, děti mě vyčerpávají úplně "normálně", v rodině nemám žádné problémy, tak nevím, z čeho jiného bych ty "deprese" mohla mít. V pondělí jdu na gyndu, tak se zkusím zeptat i doktorky, co si o tom myslí. Ale když mám tělísko bez hormonů, tak by to tak působit nemělo, nebo je to možné? Ty pocity jsou opravdu šílené. Přijde mi i, jako by se to zhoršovalo. Trvá to vždy jen ten týden před ms, pak jsem zase plná energie, vyrovnaná, normálně nenormální ženská 😀
Už jsem z toho zoufalá, na netu jsem toho moc nenašla.

denyzuza06
22. srp 2014

Měla jsem tělísko pět let a deprese tedy ne, ale je pravda že PMS jsem mívala divoké, dost náladová a bez energie, ale to jsem měla i bez tělísko, prostě jen když jsem nebrala hormony. Myslím že je to uplně normalni hormonalni proces jen HA to potlačuje jinými hormony....ale můžu ti popsat i zkušenost s depresi, léčila jsem se loni z těžké deprese způsobené pouhou únavou ☹ hodně práce, kolem děti lítání...měla jsem pocit že jsem v pohodě, v práci nic zvláštního, doma dobrý jen jsem byla čímdál víc unavená až jsem začínala být apatická.Nejdřív jsem tomu nechtěla věřit řikala jsem doktoce ze je to nejaka blbost, ze nevidim svet černě a nejsem nestastna, nechala jsem si udelat všemožný testy krve a na stitnou žlazu...nkonec měla pravdu doktorka, byla jsem jen příliš unavená

cinky
autor
23. srp 2014

@denyzuza06 děkuji za reakci 🙂
Tak přímo deprese to nejsou, proto jsem slovo psala v uvozovkách. Deprese jsou o hodně vážnější, nazvala jsi to správně. Šílený pms. ☹ Nikdy jsem pms neměla, tak jsem teď tímhle úplně zničená a vycucaná. Manžel se mi snaží pomoct, jak jen může, ale není to se mnou jednoduché 😀 Včera jsem ještě o půl 10 večer sedla na spinningové kolo a skoro hodinu jezdila, protože to jediné mi udělalo radost a trochu jsem se uklidnila. Dnes se cítím trochu lépe, ale...

denyzuza06
23. srp 2014

@cinky máš to tělísko krátce jak jsem pochopila. Brala si před tím hormonální antikoncepci? napadá mě jedině že se tvé tělo prostě najednou neví s hormony rady, protože na ně nebylo zvyklé. Možná ti pomůže gyndař upravou hormonů, ale žena si většinou nechá dát tělísko aby se hormonům vyhnula takže já bych spíš zkusila nějaké bylinky a chvíli vydržet jestli se s tím tělo nesrovná

cinky
autor
23. srp 2014

@denyzuza06 já ha neberu 6 let 😀 a ten šílený pms pozoruji fakt až od té doby co mám tělísko. ☹ Taky to vůbec nechápu, na hormony nejsem zvyklá, já kromě svého obvyklého ranního prášku na poruchu štítné žlázy neberu ani tabletky na bolest a jiné chemikálie. Možná mé tělo ten kov odmítá, a tak mi to naznačuje. Už jdu podruhé na přendání do správné polohy, a to ho mám téměř půl roku. Díky za tip na bylinky. Už minule jsem si chtěla koupit ženký čaj ve zdravé výživě, ale nějak mi to vypadlo z hlavy. Dnes mi je dobře, jen jsem nějaká unavená. Ještě mě napadlo, zda mě nemůže nějak zlobit ta moje štítná žláza. Zkusím si skočit na krev at to kdyžtak můžu vyloučit. Na ko mám jít až v prosinci, a to je ještě daleko.

denyzuza06
24. srp 2014

@cinky když tělo nechce tělísko pokouší se ho vyloučit, ale možné je všechno jak kov tak štítná žláza to taky není žádná sranda ☹. já měla strach z alergie na kov protože třeba naušnice nosit obyčejné nemůžu tak jsem volila stříbrné tělísko, protože stříbro normálně nosím.

cinky
autor
24. srp 2014

@denyzuza06 toho se bojím, že mé tělo bude chtít tělísko vyloučit. Zítra jdu na poslední posunutí. A když se zase posune? Nevím co budu dělat. Jinou antikoncepci mít nemůžu. Hormony mi nesmí přes prách, kondomy taky nee, protože by jsme asi brzo přišli na mizinu 😀, a různé jiné mechanické prostředky asi taky nebudou nic moc. A další dítě bych nepřežila fyzicky, psychicky a asi ani finančně. To je dilema, no 😀
Tělísko mám měděné, což je prý super. (mudra mi to vysvětlovala, teď už bych ti asi kecala 😀) Já nesnesu akorát nikl. Jsem zvědavá, co mi zítra řekne doktorka. Dnes už mi bylo ještě lépe. Akorát se cítím nějaká unavenější. Možná i to počasí, no, kdo ví...

denyzuza06
24. srp 2014

@cinky když se ti pořád posunuje to je taky naprd☹ od chvile co mi ho zavedli se nehnulo celých pět let než ho vytáhli. Pokud není na svém místě stejně příliš nefunguje ☹ já taky nechci hormony ani za nic ale uvažovala jsem že pokud by tělísko nesedlo možná bych zkusila antikoncepčni krouzek, zavádí se rovnou do pochvy a obsahuje hodně malé množství hormonů, údajně působí jen tam dole jak je jich min ale zkušenost vážně nemám.
To je blbé no,na trvalé řešení třeba podvazem jsi moc mladá. Tak budu držet pěsti at si nakonec s tělískem přeci jen porozumíte

cinky
autor
24. srp 2014

@denyzuza06 i doktorka nechápe, mám přímo s nějakýma přídavnýma nožičkama, že by mělo ještě lépe držet a ejhle, ono nedrží.
Podvaz určo nee, nikdy nevíš, co ještě bude. Možná za 10 let budeme chtít třetí, jsem hodně mladá na takový radikální zákrok. Navíc už bych ani nebyla ženou v pravém slova smyslu, a to právě nechci. Proto odmítám HA, jelikož žena nemá při jejím braní pravou ms, ale umělou, takovou spíše pseudomenstruaci. A o tom zbytku ani radši nemluvit. Je to hnus. Brala jsem ji 5 let, a ten zmatek, co jsem měla v tělě mi za to ani nestojí. I bez HA mám na den přesnou ms, vím, kdy mám ovulaci a cítím, že mé tělo funguje žensky dobře. Nechci to kazit chemikáliema. Manžel naštěstí s ovládáním problém nemá, ale náhoda je blbec, no 😀

etinka
24. srp 2014

Měla jsem Mirenu 4,5 roku a v pohodě,pak najednou bolesti v prsou,ale někdy hrozné a o psychických stavech ani nemluvím☹....Byla jsem hotová a jen jsem vnitřně cítila,źe to musí pryč.Nevím,proč,ale nechala jsem vytáhnout,i když doktorka se divili proč a byl klid.Psychický a i bolesti přestaly.Takže něco na tom asi bude 😒

denyzuza06
25. srp 2014

@etinka mirena jsou hrmony a ty jak známo dělaj peklo sami o sobě. znám hodně holek co si mirenu necali tahat po delší době kuli bolestem hlavy a psych potížím

denyzuza06
25. srp 2014

@cinky mám stejnej pohled na hormony jako ty, proto bylo nehormonální tělísko jediná volba. taky bych si nevěděla rady kdyby mi nesedlo ☹

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
cinky
autor
25. srp 2014

@marketnieuw ano, mám tělísko s mědí Multiload Cu a nějaké číslo. Myslíš zinek v tabletách, co koupím třeba v dm?

@etinka jak už bylo psáno mám nehormonální, čili nic co by mělo ovlivňovat mou psychiku.
@denyzuza06 tak si představ, že jsem se doktorky na ten můj šílený pms zapomněla zeptat! 😀 Já jsem takové jelito, fakt. Ale tělísko bylo opravdu posunuté, tak mi ho opět vrátila zpátky, tak uvidíme, co bude dál.
Zkusím si koupit ženský čaj od grešíka a uvidím.

denyzuza06
25. srp 2014

@cinky 🙂 no to tak bývá 🙂 to nejdůležitejší si vzpomenem až venku 🙂 a na to že se to tělísko pořád posouvá nic neříkala? bylinky určitě zkuz tím nic nezkazíš🙂

hezajda
4. zář 2014

@etinka prosimte za jak dlouho Te po vyndani Mireny vsechno preslo,telo se srovalo a vse se vratilo do normalu? Moc dekuji za odpoved 🙂

etinka
4. zář 2014

@hezajda,prakticky hned bylo po bolestech v prsou a tím pádem i psychika byla v pohodě.Pilulky jsou taky sajrajt,ale něco mít musím.Přemýšlela jsme nad něčím nehormonálním,ale nějak tomu na 100procent nevěřím a jen na kondomy se také spoléhat nechci☹(....Máme to my ženské holt těžké.
Tělíško už nechci,tak holt staré známé pilulky....

etinka
4. zář 2014

@hezajda,musím ještě dodat,že jsem tedy na radu lékařky nejela hned na pilulky.Chtěla jsem nechat vyčistit tělo,ale říkala,že v mém věku(36) a potom co vyndala tělísko,by to neriskovala,pokud další děti nechceme.

hezajda
4. zář 2014

@etinka moc dekuji za odpoved. Ja ho nechala vyndat pred 4 tydny, po hroznych bolestech zad,ktere vzdycky zacaly tyden predtim nez jsem zacala krvacet, a kazdy mesic se k tomu pridavaly dalsi problemy. Po vyndani do dvou dnu ta nejhorsi bolest bricha a nohy presla,nicmene,zada porad boli, porad je mi na omdleni,zavrate,nemuzu ani z detma ven ☹ Docetla jsem se,ze nez se telo srovna,tak to muze trvat az pul roku,tak jsem chtela vedet,kdo ma jake zkusenosti. Uz jsem byla na vsech moznych vysetrenich a vse v poradku,tak snad to brzo prejde. Ja uz do zadne hormonalni antikoncepce rozhodne nepujdu.