Nehormonální tělísko. Zkušenosti?

sonnn
13. říj 2020

gynekolog mi doporučil po porodu jako antikoncepci tělísko se stříbrem, můžete mi prosím popsat svoje zkušenosti s nehormonálními tělísky? Díky

adela1399
13. říj 2020

@sonnn To by mně také zajímalo...jsem 8t po porodu a gynekolog mi také doporučil tělísko... ale sestra ho měla nějaké za 5tis to nejlepší a po 3mesicich ji ho v nemocnici museli vyndat protože ji nesedlo, nerada bych vyhodila 5tis zbytečně tak přemýšlím nad klasickou

meekos
13. říj 2020

@sonnn měla jsem nějaké zlaté... aplikace lehce nepříjemná asi jako vcelka 😁 nic hrozného... jeden den spineni... pak skoro pravidelná menstruace... nikdy žádný problém za mě nebyl... vytazeni Po 4 letech opět úplně bez bolesti... osobně si nemůžu vážně na nic stěžovat..

mamikry
13. říj 2020

@sonnn měla jsem a nikdy víc. Zavadění bylo opravdu nepřijemné a celý den se mi pak dělalo na omdlení. Čipek mě docela dlouho tlačil a manželovi vadilo.

konidana
13. říj 2020

měla jsem se stříbrem a po 6 letech vyměněné za jiné, se zlatem. ZA mne ok. Sice půl roku nejdříve byla silnější a delší MS, ale pak se to ustálilo do původního stavu, možni míň. Žádné komlikace nemám

zadovicek
13. říj 2020

Měla jsem celkem 3 nehormonální, výměna vždy po 4-5 letech. Nepříjemné jen zavádění a možná 1den. Vždy po roce kontrola ultrazvukem apod. Manžel nikdy nic necítil, to by byl spíše jiný problém.

te_reza
13. říj 2020

Já měla se stříbrem a po 8 měsících muselo pryč.