Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

majka43
16. bře 2011

@andreanovosadova Dík, pořád ještě doufám, dneska jsem test nedělala.

gammaray
16. bře 2011

@slavka22 ahoj,pardon,neměla jsem nějak čas...ano,výsledek mého snažení byly darovaná embryjka,mám z toho dvojčátka...držím tobě,ale i všem ostatním pěsti !!!

slavka22
29. bře 2011

@majka43 a ostatní... Tak nativ nebyl úspěšný, vajíček sice dost, ale jen jedno oplodněné, ne moc dobrá kvalita 😠 . V den, kdy se měl dělat transfér, jsme se dohodli s embryoložkou a Dr., že by tedy bylo rozumné, nechat našeho bojovníka bojovat ještě jeden den a že by nám rozmrazili darovaná embryjka a ty bychom tam šupli, pokud to zvládne, s naším bojovníkem. Takže nakonec se v pátek konal KET 3 dárečků osmibuněčných a jednoho našeho bojovníčka 🙄 😨 pětibuněčného. Takže 14 dní muk přede mnou, teda už jen 11 🙂 , ale i tak...

majka43
29. bře 2011

@slavka22 Přeju ti hodně štěstí. Já už do ničeho asi nepůjdu, dneska jsem dala v práci výpověď a tak musím hledat jinou a nastoupit a hned marodit, to nejde. Když bez peněz se žít nedá a nájem za mě taky nikdo nezaplatí.

slavka22
30. bře 2011

@majka43 Jo jo, jakmile člověk začne zakopávat o tvrdou realitu....A není to tak, že i po výpovědi si v nějaké ochranné lhůtě, kdy by ti bývalý zaměstnavatel musel neschopenku platit? Fakt se v tom nevyznám, ale něco takového existovalo, né? a snad to nebylo za dinosaurů 🙂 🙂 🙂 Jinak dík za podporu, snažím se nějak se nepozorovat....

majka43
3. dub 2011

@slavka22 Ahoj, tak zítra nastupuju do nový práce. Bylo to rychlý a měla jsem asi hodně štěstí. To jsem ještě ani nepodepsala výpověď v tý starý.

gaumont
4. dub 2011

@majka43

Ahoj, četla jsem vaši diskuzi a chtěla bych vás povzbudit, i když jsem měla asi trochu štěstí tak na 2. pokus s darovanými embryii se nám povedl chlapeček, dnes jsou mu 2 roky a je celý manžel i podobou.Jsme šťastní,že jsme do toho šli i když obavy předtím byly,ale teď nelitujeme. Jinak předtím proběhlo asi 7 neúspěšných transferů s našimi embryi. Jako samoplátce se mi do dalšího IVF jít nechtělo,bylo mi 38 a kvalita vajíček asi nebyla nic moc.Moc toužíme po dalším dítěti,ale bohužel ani 3. KET s darovanými embryi nevyšel.Také nechápu proč,ale budeme bojovat dál.Přeju vám všem hodně štěstí a mnoho sil v tomto boji s přírodou.

slavka22
5. dub 2011

@gaumont To je super zprávička, díky za ni!!! Já jsem dnes 11 dní po KET dárečků, na krev jdu v pátek, snad se ani nedočkám...Dělala jsem test a druhá čárka se tam pěkně rýsuje 🙂 🙂 🙂, že by po skoro 7 letech úspěch???

majka43
12. dub 2011

@slavka22 Ahoj, tak jak jsi dopadla?

slavka22
12. dub 2011

@majka43 zdravím, test z krve byl v pátek pozitivní, sice HCG nic moc, jen 120, za týden další kontrola, tak uvidím, jestli HCG poroste. Dr. mě ujišťoval, že je o to v pohodě, ale mám strašný strach... A co ty v nové práci, už jsi přišla malinko na jiné myšlenky?

crca
12. dub 2011

Ahojky holky,sice sem nepatřím,ale jelikož vím co to je za bezmoc,chtít miminko a stále se nedaří,tak když nám vyšlo 2IVF(Ket),tak nám tam zbyli ještě dva mražáčky,které jsme po roce darovali 😵 Takže občas mě popadne myšlenka,kdepak asi ty naše 2 bublinky skončí 😅 Chtěla bych Vám všem popřát hodně štěstí a brzké miminkování 😉 Nezáleží na tom odkud máte embryjka,zda jsou přímo Vaše,nebo od jiných-hlavní výsledek je,že bude Vaše 😉 Držím palečky všem 😉

gammaray
16. dub 2011

@slavka22 zdravím.tak jak dopadl ten další odběr krve,doufám,že hcg.krásně stouplo...držím palce a hooodně štěstí přeji. 🙂 🙂

slavka22
16. dub 2011

@gammaray bohužel, Hcg kleslo, takže to bylo pouze biochemko ☹ . Děkuji za palečky, schovám si je do dalšího kola, jestli můžu 🙂. Pozitivní na ton je jen to, že když se to stalo tak brzy, nemusím na revizi, tělo by si mělo poradit samo. Taky mi znova vzali krev na převyšetření nějakých látek z hlediska imunologie a Dr. doporučil vyšetření buněčné imunity, že jestli nemám v těle látky, co ničí embryjka. A to se dělá asi jen v Praze. ale asi pojedeme. A ty už nebudeš chtít další dítka?

leny11
16. lis 2012

Ahoj holky, doktorka nám doporučila darované embryo. Bohužel v CARU kam chodím žádné nemají, tak zjišťuju ceny v ostatním CARECH, ale zatím mi ceny vyrazily dech pohybují se od 30.000,-kč výše.To je moc , půjčku si na to brát nechceme.Našla jsem jen Apolináře a starší ceník kde bylo dárcovství za 12.600.- což by celkem šlo, ale bohužel žádné není ☹ . Nevíte kde by se dalo darované embryo sehnat za nějaký rozumný penízky?

leny11
3. únor 2013

Ahoj holky, najde se někdo kdo začínámv únoru cyklus s darovanými embryi?

jennyska
24. dub 2013

Ahoj všem! 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušenosti maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s Darovanými embryi, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/darcovstvi-vajicek-sp....

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby byly právě ve Wiki Modrého koníka pod daným tématem.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích.

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

majka43
17. srp 2013

@gammaray
@slavka22 Je to tam???

martulle
5. bře 2014

Ahojk holky,máte ještě některá zkušenost s darovanýma embryjkama?a jak se to pohybuje cenově?

nevelyn
25. bře 2015

@martulle Ahoj, mam spravu z Reprofitu v Brne, kde to minuly rok bolo myslim 30.000 za 2 embrya (plus lieky na stimulaciu sliznice, ale tie su omnoho lacnejsie nez pri ivf z vlastnych vajicok, zavisi, co ti doporucia- mna stali okolo 1000-1500 kc) a chvalia sa tym, ze maju obrovsku databazu a zasobu na sklade🙂. Nezda sa mi, ze by to bola az taka obrovska suma, usetris si aspon spustu nervov spojenych s cakanim na to, ci sa podari/nepodari oplodnit a kolko embryi prezije. Kazdopadne sa im da napisat. Nam sa napokon podarilo na inej klinike 'iba' z darovanych vajicok, osobnu skusenost teda s nimi nemam.

martulle
26. bře 2015

@nevelyn děkuju moc za zpávičku 🙂 .My už byli v sanusu v Jihlavě,tam jsme za dvě embryjka dali 18800kč.Přístup pana doktora a sestřiček byl uplně skvělý a všichni nám vycházeli vstříc.Těhotná jsem zustala,ale bohužel jsem o miminko přišla....Chceme to zkusit ještě jednou a zase v sanusu,ale nevím kdy...uvidíme...

jelinek26
30. říj 2015

Ahoj všem, rozhodli jsme se s manželem, že využijeme možnosti darovaných embryí. Absolvoval tu někdo KET s darovanými embryi, jaké máte zkušenosti, jaká je úspěšnost?

majka43
2. lis 2015

@jelinek26 Já mám zkušenost.

martulle
3. lis 2015

@jelinek26 já mám taky zkušenost...zkoušeli jsme to 3x a ted na potřetí čekáme prcka... 🙂 @majka43 ten čas ale letí,že jo...ty už máš doma hotovu slečnu 🙂

majka43
3. lis 2015

@martulle To mám, je to zlatíčko a koukám, že ty už jsi taky pěkně za půlkou. Strááášně to letí.

martulle
3. lis 2015

@majka43 jj letí a ještě jsem si to ani nestačila pořádně užívat...pořád jsem se bála a sledovala se..Ale už jsme byli na velkém utz a miminko má vše co by mělo mít a je v pohodě a snad to bude děvčátko...ale doktorka to neviděla pořádně,že si prcek seděl na nožičkách..tak uvidíme... 🙂 ted snad už si to začnu trošku užívat,vždyt za 4 měsíce máme termín a to strašně rychle uteče...

martulle
3. lis 2015

@majka43 ty tu máš daný pozitivní testík kousek nahoře a ted už je z testíku taková šikovná slečna 🙂

majka43
3. lis 2015

@martulle To už budou Kačce skoro dva roky. Zrovna dneska jsme probírali s přítelem, jestli nejít ještě do jednoho, ale ze zdravotních důvodů jsme to zavrhli. Přece už mě bude padesát a nevím jestli bych to ještě dala.

majka43
3. lis 2015

@martulle to bylo devátý den po ketu, celý den jsem na něj čuměla

martulle
3. lis 2015

@majka43 vypadá na 9den po ket uplně suprově...já onehdy seděla na zemi a probírala jsem papíry z ketu,testíky a vzpomínala jsem na začátek a na to,jak už cítím krásně pohyby...je to zázrak.. 🙂 a Kačka se vám velice povedla....Ono je to škoda,že jo,že ty roky tak letiju...člověk by aj další chtěl,ale už ty okolnosti su jiné...

martulle
5. lis 2015

@jelinek26 ahojky,kdy se chystáte na ket a co by jsi chtěla vědět?