Ivf a pgt. Jak to vlastně probíhá?

26. črc 2020

Ahoj, podstoupila jste některá ivf s preimplantačním vyšetřením (pgt)? Já jsem bohužel ve čtvrtek v 19tt musela porodit miminko, které mělo 4 vady a bylo mi doporučeno jen to ivf s vyšetřením embryí. Jak to vlastně celé probíhá? Děkuji

eviks
26. črc 2020

Ahoj, ja podstoupila jen klasicke IVF ale mela to kamaradka, odebrali vetsi mnozstvi vajicek, nechali dojit do 5. dne a pak ty blastocysty testovali, u nich uz vedeli predem na co, manzel ma totiz vrozenou vadu. Zbyly ji 3 embrya zdrava, ty ji pak behem 4 let zavedli jako KET a ma z toho 2 krasne, zdrave deti. Jake vady se u miminka objevily? Hodne sil do nasledujicich dni, urcite IVF pomuze ke zdravemu miminku! Drzim palce!

autor
26. črc 2020

@eviks já mám balancovanou aberaci chromozomu 4 a 6 a u miminka se bohužel objevila nebalancovana translokAce a z plodové vody vyšlo CNS a špatné postavení chodidla a z triple testu trisomie 18 a nějaký Smith něco, mám strach z ivf, vůbec nevím, jak to probíhá. A moc děkuji.

eviks
26. črc 2020

Kdybys chtela nejake vetsi podrobnosti, dej vedet. Mam za sebou uz mnoho pokusu, tak ti rada reknu....