Ivf a pojišťovna. Jak to je?

kazrei
5. říj 2022

Holky mam prosbu,
Je mi 40. Byla jsem jeste jako 39 na odberu vajicek. Odber 5 oplodneno 3 vhodne pro transfer 0. Jiz mam 2 zdrave deti.
Nevite nekdo jak je to s pojistovnou? Kdyz jsem prvni odber stihla jeste jako 39 a hradila mi cast pojistovna mam narok jeste na nejaky pokus hrazeny pojistovnou nebo uz jako 40 ti leta dalsi pokusy si hradim komplet sama?
Prosim budte shovívavé a neřešte muj vek. Plne si uvedomuji,ze nejsem nejmladsi. Uz tak jsem smutna,ze to nevyslo prosim.

handulkak
5. říj 2022

@kazrei Je to do 39 a 364 dni. Takže teď už sama.

Ale já třeba hradila vždy sama. A ceny některých cyklu nebyly tak hrozne 🙂

kazrei
autor
5. říj 2022

@handulkak dekuju zabodpoved . My jsme v gennetu. Zkusim jeste jednou. Snad se nam podari. Dekuju

arkapo
5. říj 2022

@kazrei Na tom schválení je datum do kdy to platí. U mě to bylo na půl roku. Třeba se ještě vlezeš.

kazrei
autor
5. říj 2022

@arkapo dekuju podivam se do dokumentu dekuju

handulkak
5. říj 2022

@arkapo ale chápu to tak, ze cyklus který byl schváleny, tak je ukončeny. Bohužel bez transferu, protože nic nezbylo. Měla jsem to tak taky. Takže by musela zadat znovu. A jelikož už je věkem mimo, tak se nevleze.

arkapo
5. říj 2022

@handulkak Já tam měla prostě ivf na půl roku. Žádný počet cyklů. Asi to chce pořádně prostudovat ty podmínky, jestli tam není nějaký ten háček...

handulkak
5. říj 2022

@arkapo Jj, to ano, platí od začátku žádosti - někde 3m, někde půl roku. Ale je to jen na jeden cyklus - ať už dojde k transferu, nebo ne. S dalším se zada znovu.
Proto jsem psala, ze takhle je to k ničemu.
Měla jsem tolik cyklu, ze se mi to nechce ani počítat 🤣
A prave kvůli čekání na schválení jsem byla samoplatce.

mionella
5. říj 2022

@handulkak a můžu se zeptat kolik jste třeba platila prosím??jsem také starší....a zajímá mě přibližná cena IUI nebo ET

handulkak
5. říj 2022

@mionella IUI jsem neměla, u nás bylo k ničemu.

Ceny byly dost různé, nejnižší byla 28. 🙂

ET byl v tom cyklu započítány. KET byl jinak za 10 tisíc.
Velký rozdíl v ceně pak udělal ICSI, MACS, AH, embryoglue atd

arkapo
5. říj 2022

@handulkak Koukám na to a prostě půl roku na ivf 🤷 Kvůli čekání na schválení sis to platila sama? Já měla schváleno za 10 dnů.
To jsi měla tolik cyklů? To tě obdivuju.

handulkak
5. říj 2022

@arkapo to ano. Půl roku ano, ale na ten jeden pokus, na který se zadalo. Ne na všechny.

handulkak
5. říj 2022

@arkapo jak která pojišťovna. U nás to trvalo docela dlouho. Pak jsou přestávky, mezi dalším. Pro mě to byl jeden z důvodu, proč zvolit to, ze jsem byla samoplatce a ne přes pojišťovnu.

mionella
6. říj 2022

@handulkak ket stal celkově jenom 10 tisíc??

handulkak
6. říj 2022

@mionella KET je pro všechny stejný. Ten pojišťovna neplatí. Nás stal v centru kam chodíme 10500 Kč

Ale mluvíme jen o KETU tedy transferu zamrazeneho.

mionella
6. říj 2022

@handulkak a zamrazeny je levnější než ET ??to jsem vůbec nevěděla...

handulkak
6. říj 2022

@mionella Tak já měla ET vždy v ceně cyklu.

mionella
6. říj 2022

@handulkak co to znamená v ceně cyklu??...omlouvám se že se tak hloupě ptám...čeká nás IVF pritelovi v pondělí zjistili špatný spermiogram....tak mu doporučili IVF..a teprve jdeme na konzultaci s vysledky v úterý.....

handulkak
6. říj 2022

@mionella ten cyklus IVF má určitou cenu ( bez leku, a metod navíc)
V te ceně je odebrání vajicek, spojení - klasicky, ne zadna metoda- kterou vám stejně doporučí - a transfer vsjicka zpět. To u nás v centru je za 36 tisíc.

mionella
6. říj 2022

@handulkak moc Vám děkuji za odpovědi ❤️😊 a přeji ať se zadaří 🍀