Krevní odběry během stimulace IVF. Zkušenosti?

miracleelcarim
16. bře 2021

Ahoj snazitelky,

Rada bych se vas zeptala,kdyz jste stimulovaly v ramci IVF v kratkem protokolu,zda jste chodili pouze na ultrazvuk nebo i na odbery krve,kde zjistivali hladiny hormonu a podle toho se upravovala stimulace?

Dekuji za odpovedi

madamas
16. bře 2021

Byla jsem při zahájení stimulace na utz + krev a pak při další kontrole utz + krev. Před odběrem už jen utz.

bluehorse2020
17. bře 2021

@miracleelcarim mne brali krev pred zacatkem celeho ivf, aby vedeli co a jak. Kdyz se zaclo se stimulaci, tak odebirali krev pri posledni kontrole (asi kvuli narkozy)

squezy
17. bře 2021

@miracleelcarim Dela se to prej takhlr v PFC v Praze. Jinak standardne se dělá utz před začátkem stimulace, zda nemáš cystu a pak se jde na utz až 10.den,jak a kolik folikulu rostou

miracleelcarim
autor
17. bře 2021

@squezy dekuji,ja jsem prave nekde narazila,ze se dela i krevni odber v prubehu stimulace..v mem centru delaji jen ultrazvuk,vrta mi hlavou,ze nam oplodnili 10 vajicek a prezilo pouze jedno,prestoze jsme s partnerem oba mladi a vsechna vysetreni mame v poradku...kdyz se pry stimulace nekontroluje i pres krev,tak na prvni pohled mohou byt vajicka kvalitni,ale pak prave hodne odpadaji,protoze ve skutecnosti kvalitni nejsou...tak ted nevim,co je na tom pravdy a jestli je krevni odber spis nadstandart :-/

miracleelcarim
autor
17. bře 2021

@madamas dekuji...a to jste byla rano na krvi a odpoledne na ultrazvuku a pak vam upravili davky hormonu?za odber krve jste neco platila?

madamas
17. bře 2021

Šla jsem ráno na krev a o hoďku nebo dvě později jsem byla u lékaře na utz. Ten my pak doplnil stimulační protokol-dopsal jak dál postupovat. Neplatila jsem nic.

madamas
17. bře 2021

@miracleelcarim měla jsem za to že ten odběr se dělá aby se vidělo jak to tělo zvládá. Mě se třeba lékař ptal jestli mě tlačí nebo bolí vaječníky, že dle krve to vypadá že mě budou tlačit. Dá se z krve zjistit ohss. Během stimulace se nedá vyhodnotit kvalita vajíček, pouze vidí počet a velikost folikulů. Nevidí jestli v nich vajíčka vůbec jsou, to se zjistí až po OPU. Z krve kontroluje prostě hladiny hormonů v těle.

bluehorse2020
18. bře 2021

@miracleelcarim taky to tak bohuzel mam... Oplodnili 9 a nakonec zustalo kvalitni pouze jedno a to jsem den pred tim volala a byla krasna dve 🙄

miracleelcarim
autor
19. bře 2021

@bluehorse2020 ach jo ☹ kdyby clovek vedel,proc to tak je?a jak dopadlo to jedno,chytlo se?nam ano,ted ma pres dva roky a chteli bychom sourozence a opet se nedari,tim ze nebylo nic ke zmrazeni,tak me to ceka asi znovu ☹ tak premyslim,jestli by slo udelat neco lepe nebo jinak,aby jich zustalo vic

bluehorse2020
19. bře 2021

@miracleelcarim stale cekam, doufam a modlim se, at i my patrime k tem stastnym.. Dnes je to 6. Den po ET.. Pokud to nevyjde, tak hura cely proces od znova 😪

miracleelcarim
autor
19. bře 2021

@bluehorse2020 drzim moc palce,at se stesti usmeje i na vas... Vim,jak to bylo tenkrat tezke,tim,ze nic nezbylo k zamrazeni jsem to snasela jeste hur,navic jsem zacala testovat 10.den a to byl test jeste bily,coz me dorazilo ☹ takze radim verit a netestovat zbytecne brzy 🙂