Leukocyty ve spermatu. Z čeho to může být?

petulles
30. bře 2021

Ahoj holky, potřebuji poradit, jestli si tím někdo taky prošel, v únoru jsme začali chodit do Pronatalu, bohužel manželovi zjistili opakovaně ve spermatu leukocyty, takže nám stopli pokusy na IUI a že se máme oba nechat vyšetřit a přijít až bude zdravý, na kultivaci to neposlali.. A teď babo raď, nechali jsme si nabrat u obvodní moč a krev a tam se nic neobjevilo! :-/ Na gynekologii u mě taky nepřišli na žádný zánět, tak teď z čeho to může být? Má cenu urologie? Bojím se, že když nepřišli z té moči na nic, že urologie vyjde nastejno. Mám si volat do centra a "vydupat" od nich kultivaci toho spermatu? Já už nevím, přes rok se snažíme, teď už vím proč to nejde a nic se s tím nedá dělat, než mu zmizí ty blbý leukocyty. Má někdo podobnou zkušenost? Jinak problémy manžel nepociťuje, jen únavu dlouhodobou..

hasara33
30. bře 2021

@petulles ahoj, hele my se taky snažili víc jak rok a po návštěvě genetiky zjistili manželovi pomalé spermie plus také měl v moči leukocyty, nic víc k tomu neřekli jen, že si má manžel zajít na urologii nebo k obvodní, že to bude nějaký zánět 🤷‍♀️ nic se na odběrech neobjevilo, ale přesto mu obvodní napsala nějaká antibiotika alespoň nicméně my jsme teda tehdy IUI prozatím nechtěli a pak už nebylo třeba páč jsem otěhotněla přirozeně 🙂jinak můžu se zeptat, co za problém vám ještě zjistili? 🙂

petulles
autor
30. bře 2021

@hasara33 Tak to gratuluji k přirozenému otěhotnění, to mi dává naději 🙂 Nic jiného u nás nezjistili, jen ty leukocyty, poprvé dostal antibiotika od nich a když šel opět na kontrolní spermiogram, furt to tam bylo a tím to s námi ukončili. Nic víc neřekli, že si máme oběhat doktory a přijít až bude zdravý. Jenže dneska po výsledcích od obvodní už opravdu nevím co dělat, když tam nic nenašli a antibiotika nedá. Bojím se, že na urologii to vyjde nastejno.. První dítko nám taky trvalo a vyšlo to záhadně, když jsme měli oba chřipku a antibiotika, tak bůhví, jestli už před tím nebyli problémy.. Už mě to fakt ubírá energii, chce se mi řvát a brečet, všude se na všechno čeká, nikdo na nic nepřišel a nikdo to pomalu neřeší ☹

hasara33
30. bře 2021

@petulles já bych si asi vydupala antibiotika 😉 a pak by se vidělo co dál 😉 protože jestli to je jediný "problém", který zjistili tak právě v tom opravdu může být zakopaný pes 😉 jinak můžete zkusit nějaké přirozeně protizánětlivé byliny a něco na posílení imunity 😉 my jsme se snažili rok a půl, pak manželovi zjistili 4% pohyb spermií (průměr je alespoň 32%) takže fakt málo a ještě ty leukocyty a nějaký erytrocyty (nevím jestli to píšu správně), nechal si napsat antibiotika, začal brát vitamíny, co mu doporučili na tom spermiogramu a ještě něco na imunitu a já otěhotněla hned za dva měsíce 😉

petulles
autor
30. bře 2021

@hasara33 Ty jo tak to je hezký a krásný "zázrak" 😊🍀 Zkoušela jsem volat obvodní co máme tedy dělat, když u nich to vyšlo negativně a jestli nemůže dát preventivně antibiotika, když jinde mu vychází furt zánět a ne prej, že mu nic není, co by mu něco dávala!! Fakt ty jo přístup opravdu skvělý!! :-/ Takže nezbývá než čekat na tu urologii tu máme za necelé dva týdny, jenže už mě to štve opravdu, samé čekání a neřešení problému. Jinak nasadil wobenzym sám od sebe, nám nic nedoporučili, neřekli ☹ A kolik jste měli těch leukocytů? Mi máme 4 na milion či jak to počítají. Nebo je možný, že u vás zabrali ty antibiotika, manžel jedny dostal a nepomohli a dál už to neřešili a stopli :-/

majili
30. bře 2021

@petulles přítel měl taky leukocyty ve spermatu. Byl na urologii, kde mu dělali výsledky moči a ultrazvuk, jestli má vše ok a na nic nepřišli, že je vše v pořádku, tak jsme to nijak už dál neřešili. Do CAR jsme šli asi až půl roku po tomhle, protože jsme napřed zkoušeli folikulometrii u gynekoložky. V CAR mu potom dělali spermiogram až při IUI a nic o leukocytech neříkali.
Moje gyndařka tenkrát u toho prvního spermiogramu říkala, že teď jí ty spermiogramy chodí s výsledkem, že jsou tam leukocyty docela často, že nechápe, čím to je, ale že se jí to objevuje často.

petulles
autor
30. bře 2021

@majili Tak to je zajímavý, to by mě zajímalo čím to je 🤔 Já si myslím, že u nás taky na nic nepřijdou, když to teď vyšlo z moči negativní, tak jsem zvědavá na další postup, na umělý se mi moc nechce teda, ale iui nám nechtějí dělat s těmi leukocyty. No jsem na to zvědavá co nás čeká.. a vám vyšlo iui? 🙂

majili
30. bře 2021

@petulles IUI nevyslo, ale u nas byl problem imunologicky problem u me, mam protilatky proti spermiim, takze IUI nemohlo vyjit. Byli jsme na IVF a ET nevysel a ted zatim vypada, ze KET byl uspesny. Jsem 7+2tt momentalne.

petulles
autor
30. bře 2021

@majili Tak moc gratuluji a hodně štěstíčka 🍀❤

hasara33
30. bře 2021

@petulles možná je pravda, že by stejně ty ATB byly k ničemu 🤷‍♀️ Nadruhou stranu obvodní chápu, protože ATB by se neměly předepisovat jako bonbóny, jak to někteří lékaři dělají nicméně za zkoušku by to taky stálo 🤔 nevím no v tomhle by měl poradit hlavně lékař takže asi nezbývá než počkat na tu urologii, hlavně se tam nenechte odbít 😉
Ty jo tak to už si fakt nepamatuju, jak nám to vyšlo 🤷‍♀️ každopádně bych zkusila zabrouzdat po internetu a najít něco přírodního protizánětlivého

novacek21
17. dub 2021

@petulles Ahoj, taky jsme to zažili, ale poslali nás s tím rovnou na urologii, že se má to sperma dát zkultivovat a že pravděpodobně dostane antibiotika, na to, co tam najdou. Našli tam myslím nějakou bakterii - koka, takže dostal antibiotika, ty dobral a pak to trvalo ještě pár měsíců než se těch leukospermií zbavil..
Takže honem najít urologa, pokud už máte, tak vám to ušetří spoustu starostí, je to na dlouho se tam dostat, rozhoďte sítě.. Doktor ho vyšetří a udělá tu kultivaci, vyšetření je důležité pro diagnostiku, může to být i něco jiného než bakterie..
Jinak muž taky neměl leukocyty jinde, jen ve sperma a jiné potíže také ne, takže jsme se ten rok snažili marně.
A pak taky - jde provést IUI, pokud on nebo ty budete brát antibiotika i při té leukospermii.
Jak mu zjistili tu leukospermii, tak jsem ho už donutila brát vitamíny a přidala ještě Lykopen- proti zánětu :D
Takže aktuálně jsme 2 cykly bez leukospermií a zatím teda nic. Zůstala tam i špatná morfologie, ta jsem myslela, že odejde s leukocyty a prd. A ta se ovlivňuje dost blbě, ale nevzdáváme to. 🙂

petulles
autor
17. dub 2021

@novacek21 Ahojky, děkuji za rady, urologa už máme, čeká se na výsledky, ale během toho čekání jsem zjistila, že jsem těhotná 🍀😁 Takže se nám přirozeně povedlo po roce a pár měsících 🙂 Možná to bylo tím, že jsem i konečně vypla, říkala si, že to stejně nepůjde a že ani v dubnu bych otěhotnět nechtěla.. a ejhle termín vychází na Vánoce 🙈 Tak snad ťuk ťuk.. Tobě držím taky palce, ať se to co nejdřív povede 🍀❤

novacek21
17. dub 2021

@petulles No tak to je super úžasný 🙂 Gratuluji a držím palce! JJ, taky jsem koukala, že to teď vycházelo na Vánoce a mě při posledním pokusu, který teda nevyšel, úplně přesně, tak mi to přišlo vtipný. Tak bude Ježíšek stát za to! :D

petulles
autor
17. dub 2021

@novacek21 To teda, teď se modlím, za dřívější porod, ať to není fakt přesně 24.. 😀 A děkuji moc, snad se vám brzy taky zadaří, věřím že brzy ❤

2hanah
17. dub 2021

@petulles jasně, že k urologovi! Zánět prostaty?? Že by?? A ta dlouhodobá únava může symbolizovat zánět a právě té prostaty, chlap o tom nemusí ani vědět, někdy to nebolí, taky bych nechala předepsat atb. Hodně štěstí.

petulles
autor
19. dub 2021

@2hanah Tak výsledky z urologie vše negativní ( kultivace ze spermií ) ještě ho čeká vyšetření prostaty a následný odběr moči ( chudák ) a tím jsme skončili.. Vypadá to, že zabral jedině ten wobenzym, když jsem i náhle otěhotněla, jinak si to nedokážu vysvětlit 🙂

2hanah
19. dub 2021

@petulles Tak to je bomba, když se zadařilo, moc gratuluji❤ jo, mohl by zabrat ten wobenzym. Tak hlavně, ať Vám vše dobře dopadne, držím pěsti!!

petulles
autor
20. dub 2021

@2hanah Děkuji moc, jsem strašně šťastná, vůbec jsem to nečekala! 🙂 A to možná taky přispělo, v březnu jsem to vypustila, že to stejně nepůjde, zaměřila se na jiné věci a šup a bylo to ❤🙂

2hanah
20. dub 2021

@petulles Bomba, moc Ti to přeju!!!❤ Švagrová taky takhle "vypustila" a dočkala se mimča po 15-ti letech v 46 letech, takže fakt nikdo nikdy neví, kdy se může zadařit, někdy je to vážně ve hvězdách. Hlavně teď přeju všechno dobrý, ať štěstí vydrží✊

petulles
autor
22. dub 2021

@2hanah Děkuji moc 🥰❤️🍀