Ovitrelle. Pomohl někomu?

hanicka2310
30. led 2020

Ahoj dámy slečny 😊 Dnes si mám píchnout ovitrelle. Pomohl někomu? Nebo je to zbytečné? V úterý folikul 15 mm na jedné straně.
Budu ráda za Vaše zkušenosti a poznatky. 😊

kaja2016
30. led 2020

@hanicka2310 Me nepomohl a byla jsem po nem jak silena - emocionalne.

katushenka
31. led 2020

Co je to za dotaz? Pomáhá přece k relativně přesnému uvolnění vajíčka (a to v řádech hodin). Pokud máte nějaký problém (IUI, IVF...) tak to rozhodně není zbytečná injekce. Pomohl myslím skoro všem, kdo nakonec podstoupili IVF s pozitivním výsledkem 😉

malenka3
1. únor 2020

Dotaz je opravdu trochu mimo. Ovitrelle má napomoci k přesnému prasknutí folikulu, aby byla ovulace dobře časovaná. Sám o sobě nezpůsobí spojení spermie s vajíčkem, sám o sobě nepomůže k uchycení vajíčka v děloze a jeho vývoji, ale na začátku může mít podstatný vliv (a taky nemusí). Takže takhle to opravdu neřekne nikdo. Ale když to chceš slyšet, tak i díky IUI mám doma dvě děti, tak si můžeš myslet, že za to může Ovitrelle.
Proč se takhle ptáš?

malenka3
1. únor 2020

Jinak ale teda čtu znova tvůj dotaz. Pokud nemáš utz změřeno, že ti roste folikul pomaleji, tak je to divné ho píchat až dnes. Pokud že čeká IUI v pondělí, tak je dle mého pozdě. Úterý 15 mm znamená, že dnes už má cca 22 až 23 mm a praskne sám, injekce už měla proběhnout, ovulace bude dnes (hodnotím dle mých zkušeností se 7 IUI a asi 10 cykly měřenými pomocí utz).

hanicka2310
autor
1. únor 2020

Dotaz jsem asi špatně napsala. Jestli pomohl jen ovitrelle. Než iui nebo ivf

kaja2016
1. únor 2020

@katushenka
@malenka3 Tak myslela asi k otehotneni. Me ho tez predepsali i kdyz jsem nechtela ivf. Tudiz v tom, ze bychom se netrefovali do ovulace to nebylo.

kaja2016
1. únor 2020

@hanicka2310 Jak jsem psala, nam ne. Ale pak jsem otehotnela normalne bez niceho. V cem je problem?

hanicka2310
autor
3. únor 2020

@kaja2016 no to zatím nevíme v čem je problém. Rok a půl už se snazime. Já jsem podle uzt v pořádku žádné jiné vyšetření nebylo zatím.

kaja2016
3. únor 2020

@hanicka2310 Rok a pul je uz dlouho. Ja bych se uz pidila v cem je problem.-)

hanicka2310
autor
3. únor 2020

@kaja2016 pokud přijde MS tak jdu na odběry na hormonální profil a pak se uvidí co dál 🙂

kaja2016
4. únor 2020

@hanicka2310 To by bylo dobre a spermiogram manzela. Muze to byt na jeho strane. Drzim palce

hanicka2310
autor
4. únor 2020

@kaja2016 ten už máme za sebou jeden cca před půl rokem. A teď pokud půjdu na odběry tak půjde znovu tak uvidíme a děkuji 🙂

kaja2016
4. únor 2020

@hanicka2310 Aha, ja jsem to pochopila tak, ze krome folikulometrie jste zatim nic nepodnikli. Jasne, chapu

elka88
19. dub 2020

Ahoj holky 😊 my se snažíme už rok, manžel byl na vyšetření a je úplně v pořádku, já jsem brala 10let ant. Nyní 13měs. Bez.. Men. Žádná tak mi loni v červnu byl nasazen Duphaston. Ten beru 17 den od 1vního dne men. 2× deně po dobu 10 dní.. A mimi furt nikde Tak mi doktor dal Clostilbegyt ten jsem brala 3 den men. na 5 dní 2× za den, a 11 den od 1dne men jsem si pichla Otrivelle což bylo středa 15.4. V 11h dopoledne a už večer mě hrozně bolelo břicho.. Dneska je neděle a podbřišek mě pobolivá a celkově jsem nafouknutá, za poslední 3dny mám postel plnou vlasů, jsem unavená, všechno mi smrdí i některé jídlo, je mi lehce navrácení a když udělám rychle pohyb tak se mi zamotá hlava na což jsem ne trpěla. Bylo někomu taky tak? Spíš mě děsí to pobolívání břicha a podbřišku Dělala jsem si těhu test v sobotu jestli Otrivell působí a měla jsem tam ducha takže působí. Mazleničko si myslím že bylo dost v tu středu 2× čtvrtek 2× pátek 1× sobotu 2× tak snad se nám mimi už zadaří.. před chvilkou nám letěl asi 30cm před oknem čáp 😁