Reprofit Ostrava. Informace od zkušenějších?

verca_0
4. led 2021

Zdravím vás, potřebovala bych nějaké informace od zkušenějších :D příští týden jdeme s manželem poprvé do reprofitu v Ostravě, pravděpodobně jen nějaká konzultační hodina, než paní doktorka určí další postup a na ten bych se pravé chtěla zeptat vás.. jsem zvědavá, zda to bude rychlovka a podstoupime hned všechna vyšetření, průchodnost vejcovodu, protilátky proti spermiim, nebo ty se nedělají hned? Rada bych, aby to mělo rychlý spad, na folikumetrii jsem chodila na gyndu několik měsíců za ty dva roky co se snažíme, tak doufám, ze se udělají co nejdříve všechny testy :D no a tedka k věci.. koukala jsem jen tak na ceník.. vyšetření pruchodnosti vejcovodu 3 tis a třeba ty protilátky další tisíc :D peníze samozřejmě máme, když do toho jdeme, spis jsem myslela, ze tady ty vyšetření nehradi pacient, teda ještě jsem nenarazila, ze by se to tady řešilo, budu rada, když napíšete, jak jste to měly třeba vy 🤭

majulkaa
5. led 2021

@verca_0 Byla jsem na hysteroskopii (vysetreni pruchodnosti vejcovodu) u sveho gynekologa, manzel na spermiogramu a vse plne hradila pojistovna. Ale je pravda, ze uz je to 9 let zpatky a za tu dobu se mohlo ledacos zmenit 😉 A taky nevim, jestli je rozdil, kdyz vysetreni dela klinika asistovane reprodukce anebo gynekolog....

verca_0
autor
5. led 2021

@majulkaa váš gynekolog děla takové zákroky jako je průchodnost vejcovodu? Nebo vás někde posílal? No já jsem pravé zvědavá , jestli budeme platit za všechno, nebo to jde přes pojistovnu

knoesell
5. led 2021

@verca_0 na průchodnost vejcovodů mě z Reprofitu poslali do nemocnice a bylo to hrazeno z pojištovny. Myslím, že vám nikdo extra neporadí, protože postup u všech párů bývá různý, ale každopádně jsme nejdříve řešili různá vyšetření než jsme došli k IVF. Jinak mohu Reprofit doporučit, máme díky nim doma 5 měsíčního chlapečka 😊

majulkaa
5. led 2021

@verca_0 Jj, delal to primo muj gynekolog, ale na zakrokovem sale jednoho reprodukcniho centra ve FM, protoze ve sve ordinaci nemel potrebnou techniku. Muj gynekolog v tom centru mival vyhrazeno 1 dopoledne v tydnu prave na tato vysetreni, ktere svym pacientkam delal on sam.

verca_0
autor
6. led 2021

@knoesell gratuluju k chlapečkovi , jsem rada , ze na ne slyším pozitivní recenze , už jsem celá natěšena , až zjistíme proč nám to nejde a udělají nám všechna vyšetření 🤭 tak to já myslela ze, ze se to děla přímo v reprofitu to vyšetření vejcovodu😨

knoesell
6. led 2021

@verca_0 děkuji 😊nevím jak teď, já na něm byla před 3 lety, možná už ho dělají i na klinice. Líbilo se mi, že když u mě ani u manžela nenašli žádný "problém" pořád doktor hledal ještě různé možnosti, než se přistoupilo k IVF. Na jiné klinice nás do ivf nutili ihned. Moc držím pakce, ať se vám taky co nejdříve zadaří 🍀

verca_0
autor
6. led 2021

@knoesell to je super , dekuju za zkušenosti , doufám , ze IvF nebude třeba, jsme teda mladí, nemáme žádné zdravotní problémy, tak snad to bude nějaká maličkost 🍀
A mužů se jen zeptat, jaký problém u vás našli ? Jestli to není moc osobní ☺️

knoesell
6. led 2021

@verca_0 právě, že žádný, vše bylo u mě i u manžela v pořádku, prý jsou páry u kterých se prostě nic nezjistí a stejně to nejde. Možná i proto se povedlo hned první KET. Rozhodnout se dneska tak už bych tak dlouho nečekala a na ivf šla hned, ale pořád jsme s manželem mysleli, že když nám nic není, že se zadaří.

verca_0
autor
7. led 2021

@knoesell no a jak dlouho trvaly všechny ty testy, než zjisti , ze jste oba úplně v pohodě a jak dlouho jste tomu potom dávali ještě čas , než jste šli do IvF? No já si pravě taky rikam , ze radši do toho jít dřív , než čekat dalších několik let, ze se to povede a nakonec by jsme do toho stejně museli jít 🙂

knoesell
7. led 2021

@verca_0 celé to trvalo 4 roky, ale byly mezi tím různé prostoje, např po té laparoskopii na průchodnost se potom doporučuje půl roku přirozeného snažení atd. Do reprofitu jsme přešli tak před 3 lety a tam mi doporučili právě to laparo jako první. Jinak už jsme měli za sebou inseminace a různé testy z jiné kliniky.

juliiiie
8. led 2021

@verca_0 Ahojky, taky rada přispěju zkušenosti 🙂
My chodíme do Eurofertilu v Ostravě (taky super klinika)vyšetření průchodnosti vejcovodu mi dělali přímo tam - to bylo v poradku, genetické testy nám dělali také tam, také vyšli v poradku, hormonální profil také v normě, ovulace každý měsíc přichází, spermio také v normě a už dva roky se nám nedaří 😞 do CARU chodíme od března loňského roku a zatím jsme prošli dvěmi IUI, ale bohužel neúspěšně. Hormony mě stimulovali pouze jednou a to jsem brala po IUI Utrogestan. Sama si pořad říkám..ze nevím proč 🤷🏼‍♀️ Ale stále se snažím věřit. Teď v lednu jsme zase objednaní na IUI tak uvidíme, ale spis už bych se raději priklanela k IVF, protože čas letí hrozne rychle a jen takové zkoušení a čekání je hrozne 🙈🙈

n_ikola
11. led 2021

My když jsme měli první setkání na klinice Reprofit , tak jsme již měli spermiogram a můj hormonální profil, spermie se odměňují co 3 měsíce, takže jsme za 3 měsíce šli na kontrolní spermiogram... s tím, ze pokud to bude stejné, tak jdeme hned do IVF, žádné zbytečné trápení u IUI. Což jsem byla rada, ze nám doktorka rekla jasne, ze nás nebude s tímto mordovat, abychom byli sklamani ....
( během těch 3 měsíců jsme již měli odebranou krev pro genetiku a ja jsem byla na klasickém gyn. Vyšetření už ale na klinice)
No a co po 3 měsících ? Ihned po dalších spermiogramu jsme věděli, ze jdeme do Ivf, takže jsem hned ten den dostala injekce a plán ( paní doktorka to taky pěkné připravila tak, ze jsme přišla s manželem ještě před menstuaci... jinak bych musela čekat do dalšího cyklu)
Takže začala doba injekci, šílených nálad a nafouklého břicha ... poté odber 7 ks vajíček.
A teď to šílené kontrolování přes web, jestli dochází k vývoji embryi... měla jsem strach, protože se taky stává, ze embrya prodlouženou kultivaci proste nezvládnou a nevyvíjí se😬
Ale ... přišel den embryotransferu, ze 7 vajíček se stala 3 embryjka 🙏🏻 Jedno mi vložili a teď budu v 5 měsíci těhotenství a Kulíšek už má 14 Cm 😀👼🏻🥰 zbylé 2 máme zamrazene.
Oba s manželem jsme do toho sli s tím, ze to proste vyjde hned na poprvé a ani jsme si nepripusteli, ze to nevyjde ...
Nejvíce psychicky náročné byly momenty výsledku spermiogramu, kdy byl manžel úplně hotovy a v tu chvíli zde byla nekonečna podpora a chuť to zvládnout společně 😍, dále odber vajíček ... příjemné po probuzení to nebylo - vývoj embryi, no a vlastně hlavní a to důležité, ze na ultrazvuku bude srdíčko ❤️👼🏻
Jsem rada, ze jsme sli do teto kliniky, profesionální přístup, lidsky a hlavně výsledek.
Celková léčba nás vyšla na 24 tis, tu jsme platili po embryotransferu, kdy mi paní poprala hodně štěstí, ja poděkovala a rekla, ze jsem tady snad poprvé a na posledy 😃
Teď doufám, ze vše dopadne jak má 🍀
Přeji hodně štěstí a hlavně trpělivosti a sil, budete to potřebovat oba!

bustedka
3. kvě 2023

Ahoj, jen kdyby někdo dohledával informace, napíšu naši zkušenost. My jsme šli do Reprofitu úplně zdraví, jen s tím, že jsme oba s partnerem přenašeči jedné genetické nemoci. Rozhodli jsme se proto jít cestou oplodnění s geneticky testovaným embryem. Přístup byl celou dobu v pohodě, byli milí, hodní. Ale mám za sebou tři transfery, geneticky otestovaná embrya a ani jeden transfer nevyšel. Napoprvé zamlklé těhotenství, podruhé a potřetí to nedošlo ani do těhotenství. Nejednalo se o IVF, ale o KET (každý jednotlivý transfer stál asi 11 000) plus na začátku testování cca 30tisíc. Jsem si vědoma toho, že rozmrazení embrya nemusí vždy přežít, ale člověka automaticky napadne, jestli náhodou byla embrya dobře uchována apod. Jak jsem psala, s partnerem jsme naprosto zdraví, plodní (já po ukončení léčby v Reprofitu do měsíce otěhotněla přirozeně), přesto to nevyšlo. Nedokážu si ani představit, co musí prožívat ti, co mají opravdu velké problémy 🙁 ale mám z toho prostě divný pocit. Poslední transfer dělala doktorka nová a rvala vajíčko do dělohy tak dlouho a nepříjemně, že už tehdy jsem si říkala, že je to divné 😐

mydlova
3. kvě 2023

@verca_0 chodila jsem k nim. Na úvod se jen seznámíte. Řekne se postup. Vyšetření jsme měli komplet zdarma. Spermigram, genetika.. oni jsou suprovni, ze netlaci hned do IVF. U mě stačilo pouze Clostik + ovitriale injekce 🙂