Sanatorium Helios v Brně, máte zkušenost?

petunie28
25. bře 2015

ahoj holky prosim jake mate zkusenosti s heliosem ?uvazuji ze bych tam prestoupila.

paja40
25. bře 2015

V heliosu jsem byla moc spokojena. Vyšel nám hned první pokus.🙂 Máme syna. Druhy pokus jsem absolvovala v Jihlavě,protože se mi nechtělo dojíždět do Brna a po pátém pokusu stále nic. 😒 Helios doporučuji.🙂

petunie28
autor
25. bře 2015

@paja40 no jen co nasetrime tak bych chtela skusit stesti tam uz jsem si i psala snima ptes tu diskuzi a muzu rict ze napsal ze podle nej ta stimulace byla spatne zvolena a ze on by ji naplanoval jinak
Tam mi totiz rekly ze mam prestat kourit a ze mam asi spatne vajicka tak zvolit jeste jedno ivf a kdyz se nepovefe tak darovana embria.

apolla
25. bře 2015

já osobně nemám dobrou zkušenost s Heliosem, konkrétně s MUDr. Fischerem. Katastroflní přístup, podle něj bychom si měli zaplatit úplně všechno, protože spousta věcí s námi není v pořádku, vycházela jsem odtud jako zpráskaný pes. Navíc přišel na to, že mu nejde utz, tak se šel ptát do ordinace nějakého kolegy, ten se uvolil, že může použít jeho utz, tak jsem šla do druhé ordinace, kde sedělo dalších asi 5 chlapů, jeden z doktorů mu říká: "Hlavně rychle!" ... to byla chvíle, kdy jsem si řekla - no nikdy více Helios. Takže jsme přešli do Unicy a nemůžeme si vynachválit. Pan profesor Malý vše vysvětlil, byli jsme u něj 3 hodiny (!!!), což se mi ani nechtělo věřit, když jsem se podívala na hodinky. Pořád bylo o čem mluvit a co se týče peněz: vzal ceník a zaškrtl nám pouze položky, které vzhledem k našemu problému opravdu potřebujeme, zbytek řekl, že je pro nás zbytečný. Šlo vidět, že pro něj nejsme balík peněz, protože přesně tak jsem se v Heliosu cítila.
Každopádně je vždy nejdůležitější, jak se tam budeš cítit. Nám tam dobře nebylo, takže jsme hledali dál. A teď, když už mám i srovnání cen, je Helios opravdu celkem finančně nákladný a v Unice například mají i EmbryoScope, který Helios nemá a který zvyšuje šanci na "přežití" oplozených vajíček o 20%! A to není málo. Kdyžtak mrkni na www.unica.cz

paja40
25. bře 2015

Každopádně ma apolla pravdu v tom,ze helios je finančně náročnější i oproti sanusu v Jihlavě. 🙂 Já tam byla spokojena asi jsem chytla jiného lékaře. Ten mi všechno hezky vysvětlil. jsem rada,ze apolla dala další tip,třeba to do budoucna ještě jednou zkusim Děkuji za názor.🙂

apolla
25. bře 2015

říkala jsem panu profesoru i svou zkušenost s Heliosem i jejich cenami a on se jen pousmál a řekl, že Unica "nežije" z peněz tuzemských, ale ze zahraničních pacientů, takže asi tak. Byl ke mně upřímný, protože moje mamka je zdravotní sestra u gyndaře, který je jeho kamarádem, tak jsem měla tlačenku. Ale je to i logické, Helios má několik reklam, tím pádem i ceny vysoké, protože má "jméno". Ale podle statistik z Unicy odchází 94% nepozděj po 4.ivf těhotných (se zdárným koncem samozřejmě). Moje mamka mi je doporučila na základě toho, že u nich v ordinaci není jediná pacientka, které by Unica nepomohla, takže po zkušeností z Heliosem a takovém jasném důkazu pro mě nebylo nad čím přemýšlet. Zjistila jsem, že mám dokonce kolegyni, která má miminko díky Unice - napoprvé!

petunie28
autor
25. bře 2015

@apolla no a prosim te mohla bys mi zhruba napsat kolik co unich stoji?ja u nich nemuzu najit nikde cenik.predem diky

apolla
25. bře 2015

nemají ceník na netu, ale napíšu ti, co nám dali: ICSI (1-5 vajíček) 4999Kč, každé další jedno vajíčko 1200Kč, PK 3990Kč, AH 3990Kč, PICSI 3000Kč, IMSI 4500Kč, EmbryoScope 6000Kč, ISMT 1500Kč, KET 4000Kč, zmrazení standard 1.pejeta 2990Kč a každá další 700Kč, zmrazení CRYOTOP 1.pejeta 3990Kč a každá další 1990Kč

petunie28
autor
25. bře 2015

@apolla dekuji moc uz se jen rozhodnout kam ale budu mit dost casu se rozhodnout nez nadetrime.diky

apolla
25. bře 2015

Nz

petunie28
autor
26. bře 2015

@apolla a tobe to u nich vyslo hned na poprve nebo si jeste v leceni?

apolla
26. bře 2015

ještě jsme v léčení

petunie28
autor
26. bře 2015

tak drzim palce

apolla
26. bře 2015

díky - když mu řekli před 2 týdny, že pokud vše půjde podle plánu budu 1.5. těhotná, připadalo mi to strašně rychlé...teď už se mi to vleče 😝

petunie28
autor
28. bře 2015

@apolla neboj utece ti to rychle a preju at se ti to povede.pak dej vedet jak si u nich dopadla jestly se povedlo.

jawuna
7. dub 2015

@petunie28 Ahojky, já jsem teda jinde než v Heliosu nebyla, ale jsem naprosto spokojená a mám od nich dvě krásné zdravé děti. Předtím jsem byla 4x těhu, ale nikdy do nedopadlo 😒 Skoro všechno jsem řešila s primářem Texlem, je úžasný, MUDr. Fischer mi asi 2x dělal jen ultrazvuk při stimulaci. I když už to mám za sebou, čtu pořád diskuze a mám spoustu známých, co řeší nebo řešily v Brně IVF, a i ze zkušenosti jiných můžu doporučit Helios.
A jenom k těm statistikám 🙂 Nejpozděj po 4. IVF jsou všechny těhotné...v Heliosu uvádí, že mají v průměru 3 kvalitní embrya při jednom IVF a že při jednom IVF otěhotní přes 90%...to je asi víc než po 4 IVF 😉
Myslím ale, že si musí udělat názor každý sám 😉 Kdybyste chtěly něco vědět, písněte 😎

apolla
7. dub 2015

@jawuna já mám ještě tu výhodu srovnání...ale zase jsem u Texla nebyla a četla jsem na něj moc milých příspěvků, takže opravdu záleží na tom, ke komu se člověk dostane, ale nejdůležitější je prostě důvěra.

ilonar
15. dub 2015

Ahoj holky, prosím nemáte někdo zkušenost s tímto... mám endometriozu, zjistili mi ji při laparoskopii, nasadili jsme antiko Dienille, kterou jsem po té laparo začala brát bez přestávky, teď jsou to už dva roky, co prášky beru, u své gynekoložky jsem už po půl roce po brání těchto léků měla bříško v pořádku, žádné známky ložisek endometriozy, žádné cysty nic. Psala jsem si o tomto s dr. Texlem a ten mě překvapil, je tu možnost vysazení léků a spontánního otěhotnění, ale dávají tomu tři měsíce, jinak by se mohly začít opět vytvářet ložiska endometriozy. Teď ji mám vyhojenou, protože si tělo myslelo, že je těhu díky lékům a endometrioza se právě těhotenstvím hojí a mizí. Tak a teď mám dilema, jak se mi nastartuje cyklus, jak budu ovulovat, jestli vůbec... neprožíváte některá něco podobného, nepodařilo se Vám spontánně otěhotnět i při této diagnóze? Díky.

misula29
16. dub 2015

@ilonar Ahoj, u mě nedávno diagnostikovali v Heliosu taky endometriózu a řekli,že bych na podzim měla jít na laparku.Nechápu proč až na podzim,když co jsem načetla tak je lepší to řešit co nejdřív ☹ Každopádně v kvěznu jdu na preventivku ke svému gyndařovi tak se ho na to zeptám. Jinak jsem si říkala,že uvidím co mě řeknou po laparce a pokud se nám nepodaří do 3 měsíců ,tak jsem si říkala,že bych zkusila třebas antiko na půl roku a taky jsem přemýšlela jestli mě to pak nerozhodí celej cyklus . S prvním synem jsem otěhotněla hned první cyklus po vysazení a to jsem brala antiko 8 let.

jawuna
16. dub 2015

@misula29 Asi že si třeba myslí, že to má cenu ještě zkoušet doma?

misula29
16. dub 2015

@jawuna nic takového nenaznacil. doporučil ivf

papricka3
19. dub 2015

Na první pokus v Heliosu těhotná a to mi bylo už 36 let. Před tím jsem byla na Obilňáku a myslím, že úroveň embryo laboratoře se nedá srovnat a to je pro mě podstatné. Tak se děje to důležité. Měli jsem PGD na pojišťovnu, odběr 19 vajíček a platili jsem 27 000. Myslím, že to je dobré.

ilonar
21. dub 2015

To je zvláštní, že máte čekat do podzimu misula29, já jsem byla na laparo dvakrát, po té první jsme se domluvili, že zkusíme spontánní těhotenství, to se nepovedlo a za půl roku jsem musela jít na druhou laparo, pak už jsem nechtěla nic riskovat a nasadili mi okamžitě antiko Dienille, abych neměla vůbec menses, od té doby jsem bez obtíží. Tak nevím, na co chtějí čekat. Endometrioza se rychle šíří mrška s menstruací. Zeptejte se na gyndě.

misula29
21. dub 2015

@ilonar teďkom mám jít na preventivku tak se tam s doktorem domluvím.Koupila jsem si jakejsi bylinej čaj na tuhle diagnozu,ale zázraky asi čekat nemohu 😒

ilonar
22. dub 2015

@misula29 no bylinné čaje to nezhorší, ale určitě Vám to nevyléčí. Já kdybych věděla po té první laparo, že ty léky skutečně pomůžou, šla bych do nich ihned. A nebo jít přímo na ivf. My jsme si řekli, že budu brát léky a na těhotenství si ještě počkáme, díky tomu se nám otevřela ta možnost otěhotně spontánně, protože jsem ty léky brala dva roky a tím ta endometrioza zmizela. Za 14 dní beru poslední prášek. Pak budu čekat na menses, uvidím jak bude první cyklus dlouhý, kdy přijde další menses a pak asi nakoupím ovulační testy. Proč si to neudělat jednodušší, chlap o tomhle nemusí vůbec vědět, aby se to doma neřešilo jak hlavní téma, ženská musí být chytrá 😀 . A až bude ovulační test ukazovat správné čárky, zaútočím 😅

michalka83
30. kvě 2015

Milé maminky.Vy, které chodíte do Heliosu,nevíte,kam se poděl Mudr.Fischer?Chodila jsem k němu a dnes jsem se dívala na stránky a už tam není.Kam já budu chodit ☹ Je tam nějaká nová Dr.ale k ženské chodit nechci.Děkuji 🙂

jawuna
15. čer 2015

@michalka83 Já tam už dlouho chodím k dr. Bílkové a je super 😉

michalka83
15. čer 2015

@jawuna Já jsem u ní byla minulý pátek a zdá se,že bude v pohodě 🙂

apolla
15. čer 2015

@michalka83 no tak my jsme byli u Fischera 2x a katastrofa a na jiných serverech jsem na něj taky slyšela jen téměř samá negativa, takže chápu, že třeba i musel odejít.

michalka83
15. čer 2015

@apolla Já jsem s Mudr.Fischerem problém nikdy neměla,byl super.Prý si otevřel soukromou ordinaci ve Velkém Meziříčí.

apolla
15. čer 2015

@michalka83 no co jsem fakt slyšela i od holek z jiných fór, tak se nechoval nejlíp a musím říct, že u mě fakt taky nic moc. A několik z nich si i stěžovalo k Texlovi. A našla jsem toho čím dál víc