Sport během stimulace (IVF/ ICSI atd)

andys
10. únor 2019

Holciny, jake zkusenosti nebo doporuceni od Dr./ Kliniky mate ohledne sportu behem stimulace? Konkretne mi jde o behani (2xtydne 6km) a yogu?
Po punkci je jasne ze by se melo pomalu, stejne jako hned po transferu, ale co pred a pak potom?
#sport #ivf #icsi #stimulace

sadovka
10. únor 2019

@andys ahojky,já cvičila hormonální jógu, momentálně stimulují,takže je to u mě aktuální. Doktor mi rekl, že do 5.dne stimulace můžu cokoliv, pak už se vajíčka začnou zvětšovat a mohlo by hrozit mechanicke poškození nebo přetočení vaječníku, takže od 5. dne nedělám nic 😊

xxxdeny
10. únor 2019

Znam par holcin, ktery si aktivitu neodpustily... O foliky prisly, protoze popraskaly. Po transferu to samy. Aktivne prokrvovaly delohu (byt i jen prochazkama) a budto se nechytlo, nebo bylo biochemko.
Ja byla doma uz od stimulace, po transferu poctive 3 dny lezela a sla max na wc tak, jak doporucovali na klinice a embrya se chytly.

alicey
12. únor 2019

Ahoj, do zhruba 2. kontroly při stimulaci můžeš cokoliv ( s ohledem jaká je reakce vaječníků), poté už vzhledem k velikosti vaječníků raději jen procházky, joga by nemusela vadit. Já jsem po IVF hned pracovala (a to myslím hned za hodinu po ET! ) - jako zdravotní sestra, a pak až do 24t.g. 🙂 Ležením s nohama nahoře nic neovlivníš... pokud je tělo zvyklé na cvičení a není to nárazovka, je lepší něco "dělat" než nedělat nic ( a zaměstnávat hlavu obavami).

nita1984
12. únor 2019

Já mám za sebou 7 transferů. Na to, zda se embryo chytlo nebo ne, neměl nikdy můj režim vliv. Chytlo se, i když jsem si na KET "odskočila" o polední pauze, nechytlo se, ani když jsem doma ležela. Po aktuální transferu jsem byla ř. den na celý víkend na drezurním soustředění a mimča se chytla obě. Bohužel, vypadá to, že jedno zamlklo, ale to nemá s aktivitou nic společného, to je, bohužel, genetická vada embrya, ale druhé má srdíčko a jsem 8tt. Jak říká můj dr. těhotenství ženská prostě nevyleží 🙂

andys
autor
12. únor 2019

@xxxdeny Netusila jsem ze mohou folikuly popraskat! Vzdyt je to risene preci Ovitrellem (jinym preparatem). Hmmm.... ale diky za odpoved

andys
autor
12. únor 2019

@alicey Souhlasim , mas pravdu. pokud je na to telo zvykle, a neni to pro nej sok, tak by to melo spise prospet, nez uskodit. Nicmene jsem na tom uz 2 tak, ze jsem rada ze chodim, takze uz na behani neni ani pomysleni 🙂. Doufejme ze to ma padny duvod 😀

andys
autor
12. únor 2019

@nita1984 Jojo, na tom opravdu neco bude! Ja mam za sebou celkem 8 inseminaci, a nechytlo se to ani kdyz jsem po TF lezela doma. Tvuj Dr. ma pravdu, proste to nevylezis. Jsem ve skupince IVF, tak Tvuj pribeh trochu znam (tedy to aktualni deni). A drzim moc palce!!