Zóna pellucida - protilátky proti vlastnímu vajíčku

zazaja
11. říj 2018

Zdravím všechny 🙂 měla bych na vás dotaz ohledně imunologického vyšetření.

Byly mi zjištěny protilátky proti vlastnímu vajíčku (zóna pellucida) 53,6 U/ml a vyšší hodnota homocysteinu 16,2 µmol/l

Měla jste některá podobné výsledky? Jak probíhala "léčba" a podařilo se otěhotnět?

Budu ráda za jakoukoli zkušenost a radu 🙂

jeanne_g
12. říj 2018

@zazaja Ahoj, ja mela protilatky na zona pellucida, nejsou to protilatky proti vajicku, ale zmeny v obalu vajicka, ktere zpusobuji, ze se spermie spatne dostavaji do vajíčka. Otehotnela jsem az po ivf s icsi. Ten homocystein muze byt zpusobeny trombofilni mutaci krve a uziva se na to zvysena davka kyseliny listové.Preju hodne štěstí a at se brzo zadari!

zazaja
autor
12. říj 2018

@jeanne_g děkuji za reakci 🙂 podařilo se ti na první pokus IVF? Kyselinu listovou jsem už začala brát, tak to snad bude v pohodě. A ty protilátky se nedají nějak ovlivnit? Nějakými hormony?

jeanne_g
12. říj 2018

@zazaja No podařilo se az 4. ivf. Ale my meli problem i u partnera. Ty protilatky muzou pry byt po nejakem spatne prelecenem zanetu nebo po operaci. Snizit snad jedine duslednym dolecenim vseho, hormony ne. Ja mela teda hodnotu a neco nizsi nez ty, myslim do 30. Ale kvuli veku jsme sli do ivf. Kde ti delali imuno?

jeanne_g
12. říj 2018

@jeanne_g Jeste muzes zkusit brat medrol, ale me to s hodnotami nijak extra nepohlo...

zazaja
autor
12. říj 2018

@jeanne_g imuno mi udělali přímo v CARu - arleta, kam si chodila ty? A kolik cca jsi platila?

jeanne_g
14. říj 2018

@zazaja Brno Helios a potom Reprogenesis. Doplaceli jsme kolem 30 tis. za cyklus. V Rg jsem otěhotněla i z 3.ivf, ale bohužel neudrzelo se. Ted to snad uz zvladneme. Zvazujete teda ivf?

zazaja
autor
14. říj 2018

@jeanne_g my máme za sebou jeden pokus IUI ještě před všemi testy. Řekli nam ze IVF je jedina možnost ... ještě budeme mít schůzku s plánem "léčby". ..

jeanne_g
15. říj 2018

@zazaja A jiny problem nemate? U partnera vse ok? Tak ivf je pak asi nejjistejsi cesta. No nechte se dukladne vysetrit a vse vysvětlit, nez do toho pujdete. I genetiku, karyotyp, trombofilni mutace...

zazaja
autor
16. říj 2018

@jeanne_g genetiku nám dělali - u obou ok, štítnou žlázu taky ok, spermio v normě (3 testy - u dvou menší počet rychlých, ale u posledního bylo vše ok), byla jsem na průchodnosti vejcovodů a žádná překážka tam není a pak tahle imuno ... jinak hormonový profil je prý taky dobrý ...
na co jsou ty karyotyp a trombofilni mutace?

jeanne_g
18. říj 2018

@zazaja Trombofilni mutace jsou poruchy srazlivosi krve, nekdy je potreba pichat leky na redeni, aby se udrzelo těhotenství. Karyotyp vam asi delali v ramci genetiky, je to zakladni test geneticke vybavy, pak jsou jeste rozsirene testy, jestli nejste prenaseci nejakeho genetickeho onemocneni. Ja to mela taky tak, vse fungovalo perfektne, ovulace, vejcovody pruchodne, jen ta zona pellucida. Pokud mate dobre spermio, tak je sance, ze ivf se podari brzy 🙂

zazaja
autor
19. říj 2018

@jeanne_g děkuji 🙂 ještě mě napadlo si zajít k odvodní doktorce, jestli by mi udělala komplet rozbor z krve, jestli v sobě ještě nějaký ten zánět nemám ... a nevíš, jestli se ty protilátky můžou v průběhu času snížit nebo úplně odstranit?

jeanne_g
20. říj 2018

@zazaja No doktori mi rikali, ze s vekem se množství tech protilatek spis zvysuje. Zkus ohlidat ten zanet, nechat si udelat i kultivaci z pochvy vcetne testu na chlamydie a brat 4mg Medrol a vyssi davku Wobenzymu. Ja brala Wobenzym pred poslednim ivf.No ale co to udelalo s protilatkama, nevim, nemam pak uz zadne aktualni vysledky.

kavicka777
20. srp 2019

Ahojte. Natrafila som na tuto diskusiu, zistili mi tiez protilatky zona pellucida cca 22 kIU/l. Diskusia je takmer rok stara, chcem sa opytat ako ste dopadli ci sa Vam podarilo otehotniet prirodzene alebo ste absolvovali IVF. Pripadne ci sa Vam podarilo dopatrat ci je mozne tieto protilatky znizit alebo co na to pomaha...ci vobec existuje na to liecba...dakujem za kazdu odpoved 🙂

pietrula
30. dub 2023

@kavicka777 podarilo sa niečo urobiť s tými protilatkami? A nakoniec otehotnieť?