KET a dojčenie

iana_123
22. okt 2022

Ahojte, máte niekto skúsenosť s KET a kojenim? Dcérku zatiaľ kojím, chceme ísť na KET, podľa lekara mám v kojeni pokračovať. Aké máte skúsenosti? Kojili ste alebo ste prestali keď ste mali ísť na vklad? Podarilo sa aj pri kojeni nejakej mamine? Ďakujem 🍀

zuzka341
22. okt 2022

@iana_123 áno, mne. Dojčila som pred KET, počas KET a teraz dojčím tandem, dvojročnú slečnu a 3mesačné dvojičky. Poznám ďalšie dve kočky ktoré počas KET normálne dojčili. Tu na MK som sa s pochopením nestretla, mamičky tu dajú aj ruku do ohňa že sa dojčiť nesmie... Ale smelo do toho, držím palce 😊

juliet86
22. okt 2022

na mamila.sk tvrdia ze dojcit sa podla KET moze. ono je to na tebe... ja dvojcim 2 a polrocnu cize chapem Ta. ale ja uprimne ak sa rozhodnem pre dalsie IVF tak chcem predtym uz nedojcit. cisto len preto ze si myslim nasledovne: hormony pri ivf znizuju produkciu mlieka (frustracia pre dieta ze netecie/nechuti ako je zvyknute) ja dojcim tak ze mi sedi na bruchu (neprijemne pri injekciach a nafuknutych vajecnikoch a ohss co som mala napriklad) a samotne dojcenie neviem ci su dostatocne studie na to ci o par percent neznizuju sancu uhniezdenia a udrzania (citala som aj studie ze ano) plus sa priznavam ze aj ja chcem mat prostd moje telo chvilu pre mna. ziadne dojcenie ziadne ivf ziadne tehotenstvo. ale takto to vnimam ja. niekto napr tuzi po tandeme alebo ma ine okolnosti. vela stastia

sirka9
22. okt 2022

Podľa mňa podla toho, či budeš brat nejaké hormóny. Ja osobne by som nechcela dojčiť ak by som brala hormóny. Je to predsa len niečo navyše v mlieku. Ale každý to ma inak. Rozhodnutie je na tebe. V mojom CAR odporúčali práve kvôli hormonom, že aspoň 3 mesiace nedojcit.

iana_123
autor
22. okt 2022

@zuzka341 ďakujem ✨ ani ja som sa s pochopením veľmi nestretla - presne, ruky nohy do ohňa, že to musím prestať. A kam chodíš do centra? Dávali ste vkladať dve embryjka?

iana_123
autor
22. okt 2022

@juliet86 pri celkovom IVF je myslím aj zákazane kojiť, nie? Tam je tých hormónov všelijakých, ale tak ja pri KET budem užívať len progesteron, no tiež ma tu presviedčali, že to pôjde do mlieka a že čo to idem vykonať vlastnému dieťaťu 🤦🏼‍♀️ Ale chápem tvoj postoj, že chceš mat svoje telo chvíľu pre seba (aj ja by som chcela, ale akosi som nestihla 😅). No slečnu kojím iba ráno a večer už, takze to nie je už také

iana_123
autor
22. okt 2022

@sirka9 budem mat len progesteron a kojím už len ráno a večer, akoze chcela som prestať, ale keď doktor tvrdí, že mám pokračovať, tak asi to este nechám tak a uvidíme časom

juliet86
22. okt 2022

@iana_123 odbornicky zdravptnicke mas na institut na podporu dojcenia napis im a pporad sa

iana_123
autor
22. okt 2022

@juliet86 ďakujem 🤗

zuzka341
23. okt 2022

@iana_123 áno, vložili sa dve embryá a máme dve krásne zdravé detičky.
Prešla som v rýchlosti komentáre a opäť, nemalo by sa, nesmie sa, čítala som...ani jedna kočka vlastnú skúsenosť 🙈.
Držím palce 🍀🍀🍀🍀🍀

iana_123
autor
23. okt 2022

@zuzka341 ďakujem pekne 🍀 a prosím ťa, s tým kojenim je to ako? Kojila si celé tehotenstvo? A po pôrode to je ako - začne sa tiež tvoriť kolostrum pre bábätko a to mlieko sa zmení na take to výživnejšie čo je na začiatku po pôrode keď predtým žena nekoji? Lebo rozmýšľam že dokedy ju kojiť a či aj potom, aby zas nebrala mlieko bábätku, keďže ja som ho nemala nejako extra veľa, ale presne len na spotrebu pre ňu vtedy

zuzka341
23. okt 2022

@iana_123 áno, celé tehotenstvo. V nejakom 6 mesiaci sa mliečko úplne stratilo, mala si cuckala na sucho, vôbec jej to nevadilo.
Teraz nakojim najskôr dvojičky a až potom je na rade ona, zvykla si.

iana_123
autor
23. okt 2022

@zuzka341 Jaj čiže mlieko sa prestane tvoriť a potom zas až po pôrode? To som nevedela. Ja som mala dosť dlho problém rozbehnúť kojenie, tak som potom aj dumala, že či mám prestať a potom zas rozbiehať alebo sa to potom upraví samé

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre