Odber vajíčok a hyperstimulačný syndróm

deina12
6. júl 2020

Dobrý deň,
30.06.2020 som bola na odbere vajíčok. Dostala som hyperstimulačný syndróm. Vybrali zo mňa 14ks vajíčok.
Kedy mi to prosím prejde a čo mám preto spraviť, aby som to už nemala?
Pijem denne 4l vody, jem bielkoviny, ovocie a zeleninu...
Lenže dnes som už 6ty deň po zákroku a brucho mám nafúknuté ako keby som bola tehotná....
Kto si tým prešiel a kto by mi vedel dať nejaké rady a typy?
Ďakujem pekne.

gir
6. júl 2020

Ja som skončila v nemocnici. Kontrolovať príjem a výdaj tekutín či správne pracujú obličky. Brucho som mala ako v piatom mesiaci. Zväčšené vaječníky. Nič nespravíš, musí to prejsť samé. Pichali mi injekcie ale aké neviem.

deina12
autor
6. júl 2020

Ďakujem veľmi pekne. Snáď to prejde pri menšturácií ako som niekde čítala. Prosím ťa a teraz si ako na tom? Už máš bábo alebo ?
Mne vklad samozrejme zrušili, že až o dva mesiace, kým sa dám dokopy.

juliet86
6. júl 2020

@deina12 ja mam radu. prestan jest ovocie a zeleninu. nejedz absolutne ziadne sacharidy funguj len na bielkovinach. odide to do velkej miery ked dostanes menstruaciu. to bude coskoro neboj. fajn ze to prislo teraz a nie po vklade

juliet86
6. júl 2020

@deina12 aj mne sa vklad posunul o dva-tri mesiace a babo mam ;) telo to da. kolko sa vam vytvorilo embryi?

gir
6. júl 2020

@deina12 áno, už mám dve deti ale IVF nám nevyšlo a to sme absolvovali 7x. Potom som si povedala že sa bez deti nebláznim a o dva mesiace som spontánne otehotnela a keď mal malý pol roka otehotnela som znova. Všetko dobré prajem 🍀

deina12
autor
6. júl 2020

@juliet86 zo 14tich vajíčok je 8 oplodnených a momentálne sú oplodnené vajíčka zamrazené. Ako som dostala hyperstimulačný syndróm.

deina12
autor
6. júl 2020

@juliet86 ďakujem za povzbudenie. Lebo sa cítim, ako keby sa mi zrútil celý svet. Pričom budem určite rada, keď vklad sa bude konať, keď budem zdravá....

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
6. júl 2020

@deina12 8 je super ! 5dnove? kvalita? ktora trieda ktore centrum? rozumiem tvojmu sklamaniu. ja.som bola na odbere 4. jula pred rokom
ohss potvrdene stredne tazke 8. jula. a vklad sme mali 30.9. vytvorene jedno jedine embryo! a orave mi povedal ortoped ze mame to nase embryo balit dva mesiace na siroko. som si ista ze aj vy budete mat takuto cestu. telo sa po kramoch vystrabi neboj

pandorra
6. júl 2020

Ja som mala cez 20 vajíčok, brucho ako v 5 mesiaci, váha tiež. Preventívne mi naordinovali solumedrol a fraxiparin, plus veľa vody a bielkoviny. Prešlo to, ale viem, že na Ivf by som už išla len tam, kde ma takto nenastimulujú. Po menštruácii to prešlo a na vklad som išla až o 2 mesiace, keď som sa cítila lepšie.

deina12
autor
7. júl 2020

@pandorra to presne povedali aj mne. Až o dva mesiace vklad. Menstruacia mi stále neprišla. Kedy ti asi prišla menstruácia? Ja to už mám 7my deň. Stále brucho ako tehotná, ale bolesti nemám. A vklad máš teda už za sebou alebo len bude?

deina12
autor
7. júl 2020

@juliet86 dúfam, že už po memstruacii brucho spadne. Je to hrozný pocit. My chodíme do BA - primár Petrenko. Vajíčok mi vybrali 14 a z toho 8 je oplodnenych a zamrazenych. Zamrazili ich na tretí deň po mojom zákroku.

juliet86
7. júl 2020

@deina12 spadne uvidis

pandorra
7. júl 2020

@deina12 menštruácia mi prišla skoro presne, ja sama som chcela čakať, aby sa telo dalo dokopy. Po menštruácií to išlo samo dole, plus som chodila aj na bodywraping Vklad som mala v októbri a teraz som v 9 mesiaci🙂

deina12
autor
8. júl 2020

Pane Bože, dúfam, že aj ja tak dopadnem ...držím palce...

bobik77
8. júl 2020

@deina12 nie je to sranda ja som mala OHSS 4.stupna a skoro som zomrela.Vybrali mi 38 vajicok a skoro ma zabili.Ak je ti zle a mas bolesti urcite chod k lekarovi.Ja som bola 3 tyzdne v nemocnici a museli mi robit punkciu.Vybrali 8 litrov vody.Prezila som peklo na zemi.Vklad urcite nerob stav to zhorsuje.Solumedrol tak ako pisali dievcata.No nakoniec po 15 rokoch mam krasn dievcatko.to sa vsak podarilo az na 10 pokus😃.Drzim palce

sandrita124
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deina12
autor
28. aug 2020

Dievčatá dnes som absolvovala vklad ... čo robit a čo nerobit, aby to vyšlo?

juliet86
28. aug 2020

@deina12 pozeraj komedie vtipne serialy stand uoy citaj vtipy cokolvek co ta rozosmieva. realne na to bola australska studia ze to funguje. nne vysledok studie kuoe manzel momentalne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre