Cvičení. Co jíst ráno-odpoledne-večer?

nikis97
23. bře 2024

Ahojda maminky, prosím vás dotaz. Už si nevím rady.
Začala jsem držet dietu a snažím se cvičit, když to teda čas dovolí ( tím myslím, když mám chvíli pro sebe a děti mi to dovolí) chtěla bych se zeptat, co bych měla správě jíst ráno -odpoledne- večer. Nevím koho se mám ptát už tak to zkouším tady. Prosím o nějaké rady.

lenkajan
23. bře 2024

@nikis97 Doporučuji aplikaci Kalorické tabulky, kde si podle výšky, váhy a cílů nastavíš množství kcal na den. Můžeš pak dobře ohlídat podíl sacharidů, bílkovin, tuků a vlákniny za celý den. Vím, že to není tip na konkrétní jídlo, ale tipů, jaké jídlo připravovat, je na internetu mnoho. Stačí zadat “zdravé snídaně/ obědy a večeře😊

palja
23. bře 2024

@nikis97
Taky doporučuji tuhle aplikaci 🙂

exbordelar
23. bře 2024

Nejsem dietar, tohle jde uplne mimo me, ale kdyz potrebuji shodit, tak si davam pozor, abych se neprasila. Tzn. vyhybat se cokoladickam, zakuskum, slazenym cajum apod. Jist hodne ovoce a zeleniny. Jist vsechno, ale s mirou. Naucila jsem se v obchode uplne prehlizet regaly se sladkym. Automaticky nakupuji jen zdrava jidla. No a pak pohyb. Ten zaradit do bezneho fungovani. Necekat, az budu mit chvilku pro sebe. Te se vetsinou nedockam a kdyz uz, tak jsem tak znavena, ze jenom lezim a cumim, a nebo delam neco jineho. Ale obecne nemam rada domaci cviceni jako takove. Jinak chodim s detmi hodne ven, na vylety, snazim se chodit vsude pesky bez auta, kdyz to jde. nepouzivam vytah, ale schody, v praci zaparkuji na tom nejvzdalenejsim koute parkoviste, abych to mela ke vchodu co nejdal,... a pak pes, dlouhe 2-3h prochazky do kopce i z kopce, teren. Da se i s malym ditetem v kocarku, to je idealni. Kazdopadne je to o zivotnim stylu. Pokud chces byt dlouhodobe fit, je to predevsim o pohybu. Tohle je moje zkusenost. Diky tomu mam porad stabilni vahu i po trech detech. Az na sem tam maly vykyv, kdyz najednou nedopnu pasek, tak si na to dam pozor - omezim sladke a pridam pohyb.

hasara33
23. bře 2024

@nikis97 mohla bys blíže specifikovat "začala jsem držet dietu"? To je totiž dost zavádějící, protože bych ti v tom případě poradila ať okamžitě s takovou blbostí přestaneš a jíš vše, co máš ráda, ale musíš si hlídat množství - musíš být v tzv. kalorickém deficitu. 😉 Také doporučím aplikaci Kalorické tabulky, kam si budeš zapisovat, ale pro zadání údajů spíš doporučím kalkulačku Michaela Tótha, která ti spočítá bazální metabolismus (pod ten se s přijmem nikdy nesmí dostat) a také ti spočítat kolik kcal musíš přijmout pro zdravé hubnutí plus spočítá příjem bílkovin, tuků a sacharidů. Samozřejmě je to tak orientační, ale rozhodně přesnější než výpočty, co dají kalorické tabulky. 🙂

neptunka111
25. bře 2024

@nikis97 Já upřímně doporučuji jet 80/20. Je důležitý mít dostatečný přísun bílkovin i sacharidů + i "zdravých" tuků. Určitě nejde si říct nebudu jíst pečivo, je v tom moc sacharidů, nezhubnu, kalorické tabulky jsou určitě skvělý pomocník ale ze své zkušenosti doporučuji mít pohyb, rest days a nezakazovat si úplně všechno a hodit si cheat days, prostě jet těch 80/20. 🙂