Jak zhubnout po porodu?

gabrielkka
5. únor 2015

Nevíte někdo jak zhubnout po porodu ? Jsem měsíc po porodu,všude napsane že by se nemělo cvičit aby se nestatilo mlíčko. Ale mě ty kila jdou furt nahoru :(

mandala
5. únor 2015

Ještě je brzy, taky jsem měla depku, když člověk najednou má 10 kg navíc, ale jak se říká, 9 měsíců přibíráš, 9 měsíců bude trvat, než se dostaneš zpátky na svoji váhu. Já hubla hlavně kojením a nevyspáním v noci. Jediný, co můžeš v této chvíli dělat je nepřejídat se, vyhýbat se sladkému a třeba delší procházka s kočárem taky neuškodí.

gosa22
5. únor 2015

@gabrielkka jez pravidelně, z mé zkušenosti jsem měsíc po porodu nevěděla, co dřív..neměla nic zajeté...takže jsem blbě jedla...a odbývala se...nemysli na kila a koj, půjde to dolů, jak se začne tělo vzpamatovávat, ještě nemáš ani šestinedělí za sebou...srovná se to...kdyby ne, můžeš začít se cvičením později, ale dokud budeš kojit, v těle vše bouří...užívej si raději mimča 😉

welbloudek
5. únor 2015

Měsíc po porodu je ještě brzo, dej tomu čas, hodně pomáhá kojení a zápřah s dítětem, u první jsem nabrala 50 kilo, nestresovala jsem se a do roku a půl jsem měla zpátky původní váhu 🙂 u druhého jsem nabrala 30 kilo a taky jsem to do roka shodila... zdravě jíst, kojit a ono to půjde samo 😉 počkej až ti začne prcek běhat to z tebe bude instantně modelka :D

pisisvori
6. únor 2015

@gabrielkka jsou maminky, které kojením nehubnou☹ bohužel. A zápřah s dítětem o tom píšou snad jen herečky a modelky, kterým se o děti starají babičky a chůva, zatímco oni cvičí....:.-)🙂🙂.
Setra kojila co hodinu ve dne v noci a během půl roku nabrala asi 10 kilo, nejedla nijak moc, měla k malému ještě staršího syna a na vše sama (bez pomoci babiček a nějaké velké manžela). KOlegyně v práci to samé, zhubla až přestala kojit.
Já naštěstí kojením hubnu, ale dojdu na svojí váhu a pak už ani ťuk, přestože jsem už 6 den po císaři byla na 2 děti sama(bez babiček, manžel chodí domů nejdřív v 19h...) od porodnice malá vstává max po 2 hodinách (někdy i po půl). Myslím, že to náročné dítě (co nespí v noci ani moc přes den) má spíš opačný efekt, protože za pochodu sním co vidím, najím se večer až usne...

Ale je to jako se vším...někdo se v těhu cpe a přibere sotva 10kg, jiný se hlídá a má 25, já jsem se nemusela natírat ničím a nemám z 2 těhu ani jednu strii- jiný ať se maže čím chce stejně strie má..., někdo kojí co hodinu a MS přijde pár týdnů po porodu, někomu dítě celou noc spí a MS dostane až odstaví....je to "nespravedlivé", ale je to tak☹

pisisvori
6. únor 2015

jo a starší je od října (malé byly 3m) prakticky pořád nemocná - spála/spálová angína (dokonce byla v nemocnici) = spoustu probdělých nocí...takže zápřah s dětma mám fakt dostatečný☹ a jsem furt na své váze před těhu...dolu nic nejde. Ono se říká, že to nevyspání má vliv na tloustnutí...

gabrielkka
autor
6. únor 2015

@welbloudek už aby to bylo :DD

naomi6
6. únor 2015

@gabrielkka Ahoj, nic si z toho nedělej. Ted je důležité, abys kojila a užívala si mimi. Váha se upraví časem. Je zajímavé, že já jsem při prvním děcku kojením přibírala a teď u druhého spíš hubnu. Dceru jsem kojila 17 měsíců a ted také ještě stále kojím. Pomohlo mi upravit si jídelníček, když už malá neměla teda prdíky a hodně pohybu třeba i s kočárkem. Držím palce

ivis
6. únor 2015

nevím jestli tě potěším, ale já kojením a právě nespaním nabírala, a to jsem kojila i 20x denně ☹

evickabm
16. únor 2015

Hele, teď to neřeš...já začala po porodu pomalinku cvičit a chodila na procházky. Jinak teď jsem 4,5 měsíce po porodu a najednou mám 4kg dole. Plně kojím a trochu si hlídám stravu + chodím ven s kočárem, občas si doma trochu zaposiluju a teď jsem začala 2xtýdně běhat - není to žádný velký výkon, ale alespoň něco

habeta
16. únor 2015

Je asi 20% zen, co kojenjm hmotnost nabiraji. Ja k nim bohuzel patrim:(
Takzs ted se hodne hlidam v jidle. Pres tehotenstvi jsem se strasne rozezrala v sladkym. Ted jsem ho naprosto vyradila a nejaky kilo je pryc, ale zadna slava.

limet178
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pestryjidelnicekcz
28. únor 2015

Milá Gabriel, tento problém řeší většina novopečených maminek. Od kamarádek vím, že se jim váha přechodně také navyšovala, i když bylo už po 🙂 nejspíš hormonální změny. Myssím, že můžeš dodržovat zdravé stravování, ale bez některých suroviny, které by mimi nadýmalo (špenát, okurka, česnek). Až se tělo zklidní, půjdou kila dolů. Se cvičením pomalu, mohla bys cvičení překyselit, a to by nebylo ok. Proto jen kardio aktivity- delší procházky s kočárkem, kopečky nahoru a dolů, rotoped atd.

dokument
28. únor 2015

@gabrielkka mne jdou nahoru taky, uz rok a ctvrt. Kojim. Chodila jsem od porodu denne desetikilometrove prochazky, pohybu mam dost a stejne to jde nahoru. Pry malo jim. Mozne to je, nesnim ani jednu porci jidla v restauraci. Jako najednou. Byla jsem zvykla jist malo a casto. Ted ani to casto nelze, protoze musim skakat kolem decka. Takze mam asi vyssi vydej nez prijem a telo si dela zasoby. Nebo hormony, nevim. Doktor se mi spis smal... (gynekolog). Zadny odber krve,prej na stitnou zlazu nevypadam... Takze cekam az dokojim. Ve skupine o zdravem stravovani mi moderatorka doporucila jist s ditetem (ma uz 15 mesicu), to se mi osvedcilo, ale nedodrzuju to tak porad. Kdyz vaha nestoupa nebo mirne klesne, vzdy ten den pred se podle mych zvykklosti hrozne prejidam - snazim se zvysit prijem a jim vic nez mam hlad. Ale je mi to fakt neprijemne prijima tolik. A to se snazim jist zdrave - vic celozrnneho peciva, tmaveho, lusteniny, tvrde syry, tvaroh, slunecnicova seminka, mak, prilohy... uf... uz abych prestala kojit!

dokument
28. únor 2015

@ivis prosim te a rekni, ze jsi pak zhlubla 🙂 trosku se bojim, ze mi to zustane 😅

ivis
28. únor 2015

@dokument no řekla bych že teď mi začíná tělo trošku fungovat - přestala jsem kojit před 4měsíci 🙂 jinak po porodu jsem měla 53kg, vyžrala jsem se na 59kg a teď mám 56kg , ale ono u téhle váhy jde to hubnutí strašně strašně pomalu... ☹

brusinka2015
13. kvě 2015

Zdravím všechny hubnoucí maminky, i já to dost potřebuju 🙂. Zkouším jídelníčky z: nutricniordinace.cz.
Mají sestavené jídelníčky pro kojící i s jednoduchými rychlými recepty. První týden je zdarma. Držím je už třetí týden a je mi fajn,ikdyž na začátku mi to připadalo hodně jídla, už jsem si zvykla a recepty jsou hlavně rychlé, což je supr, přece jen času nazbyt moc nemám 😉 . Už mám pár těhotenských kilo dole.