Poslední jídlo v 17.00, vaše zkušenosti?

kecalka2
16. říj 2015

Ahojky holky.Jsem skoro tři měsíce po porodu,nekojím.Z porodnice jsem odcházela o 8 kilo lehčí a od té doby ani kilo dole.Snažila jsem se jíst pravidelně ae váha se ani nehnula :( Už měsíc držím to že jím naposledy kolem 17.00-18.00 h.Moje tělo si i zvyklo že už nemá večer ani hlad.Dala jsem dolů pět kilo.Chtěla jsem se zeptat zda jste některá tímto stravováním také zhubla,nebo jestli to taky dodržujete.Děkuji za vaše zkušenosti

medved09
16. říj 2015

Ahoj, hodně záleží na tom, v kolik se chodí spát. Já dodržuji, že cca 3-4 hod před spaním nejím - tedy maximálně si dám jablko. Lépe se i spí - tělo není zatíženo trávením. Ale je to individuální. U mě nejde o hubnutí, ale o pocit - neumím si představit, že se nacpu a jdu si lehnout 😀

aklin
16. říj 2015

Jsem 4 měsíce po porodu, v porodnici jsem nechala 8 kilo, domu jsem odcházela se 72 kily, dokud jsem nezačala jíst pravidelně a cvičit, váha stála. A teď už vážím 65 kilo. Cvičit jsem přestala, nebaví mě to doma. Jsem více spokojená. Pokud budeš stále myslet na to, že musíš jíst tamto, aby jsi nepřibrala, ta váha nepůjde tak jednoduše dolů. Taky jsem se zaměřila jen na to, že musím na sobě makat, váha šla pomalu dolů, mělo to i stinnou stránku, byla jsem protivná, unavená. Už se tolik na to nesoustředím a jde to tak nějak samo. 🙂

helen_h
16. říj 2015

Je pravda, že takhle jsem hubla někdy po střední, když jsem byla opravdu kulatá. A na mě to dobře fungovalo, prostě jíst večeři (a taky lehčí, ne nějakou kalorickou bombu) do 18h.

mpbk
16. říj 2015

Já nejvíce zhubla, když jsem jedla poslední jídlo ve tři. (12kg-3/4roku-vrátily se mi dvě kg) Mě to tak vyhovuje nejvíce, když potřebuju dát něco dolu.

sromulenka
16. říj 2015

@kecalka2 Ahojky, já to také tak dodržuji a je pravda že si váhu pěkně držím. Naposled jím tak mezi 17-18h. O půl 8 večer, ke zprávám si dám jen oblíbený čaj a nemám ani hlad. Občas si zacvičím doma a funguje to.

kecalka2
autor
16. říj 2015

@sromulenka A ty se jen udržuješ nebo jsi i zhubla?

victress
16. říj 2015

@mpbk a to jsi vydržela hlady až do rána? pokud jdu spát v 22.00 hodin, tak bych hlady ani neusla...

kecalka2
autor
16. říj 2015

@victress No je pravda že já kolikrát ani v těch pět nestíhám jíst a mám poslední jídlo třeba ve čtyři.Já už třeba večer hlad nemám vůbec mám ho jen když přes den špatně jím

sromulenka
17. říj 2015

@kecalka2 začala jsem to takto praktikovat tak půl roku zpět. Nyní má syn 2 roky. Ale zhubla jsem, a váhu si díky tomu držím, že nemusím ani tak pravidelně cvičit. Zhubla jsem 5 kg za 3 měsíce a stále se váha drží.

@kecalka2 Ano, to je pravda, 🙂 já, když skrz práci, či jiné aktivity přes den špatně jím,(málo, či spíše sladké) tak o to mám větší chuť i v 10 večer. Ale odolávám. 😉

kecalka2
autor
17. říj 2015

@sromulenka Tak to je super 🙂 taky odolávám a přes den jíš všechno co ostatní nebo se snažíš dodržovat zdraou stravu?Měla si nadváhu?

sromulenka
17. říj 2015

Mám celkově ráda českou kuchyni, ale snažím se jíst i zdravěji, více zeleniny, když někde jsme, tak na večeři jedině saláty. Ale spíš jím vše. Nadváhu, jen po porodu 6 kg. Nyní při mých 160 cm 54-55kg. Postavu mám typickou slovanskou, takže širší boky, no a to pak zkresluje 😀

blanka.k
17. říj 2015

Mě stačilo přestat se večer přežírat - min. 2/3 kalorií jsem totiž snědla po 20:00 (prostějak syn usnul, tak najednou byla chuť k jídlu a mezi 8 a půlnocí jsem "žrala") - začala jsem snídat, sladkosti jen přes den, počítat trochu kalorie, .... bez jediného pohybu, klidně jsem si na svačinu místo chleba s Lučinou dala sladkost - 10kg/4 měs. 😉 .... bohužel "stejným" způsobem jsem letos dala zas 10kg/4měs. nahoru - aneb večerní žraní na deprese 😅

kecalka2
autor
17. říj 2015

@sromulenka tak to máš hezkou váhu.já mám ted po porodu nadváhu možná proto mi to jde i tak rychle.za měsíc 5kg dole.potřebuji ještě tak 10kg ale hrozně se bojím že se to zastaví a já pak nebudu vědět jak dál ☹

kecalka2
autor
17. říj 2015

@blanka.k to večerní žraní fakt dělá hodně kort když přes den není čas tak se to dohání večer 😒

sromulenka
17. říj 2015

Myslím, že né. Když budeš dodržovat režim, jako nyní, nebála bych se. 😉

kecalka2
autor
17. říj 2015

@sromulenka No uvidíme dala sem si čas do příštího léta 🙂 Zatím to zabírá hezky lépe jak nějaká jiná dieta

mpbk
17. říj 2015

@victress jojo, je to o zvyku, pár dní budete mít hlad, nebo si dáte třeba v osm kus okurky a pak už Vám to přijde normální. 🙂

lennus
17. říj 2015

Je to nesmysl, tedy pokud nechodíš spát v 19-20. I při dietách se doporučuje ještě druhá večeře, třeba trochu ořechů, něco lehčího a malého prostě. Má se jíst tak, aby nebyl hlad, to je základ a řekne vám to každý dietolog, jedině tak tělo dobře spaluje. 😉

sromulenka
18. říj 2015

@lennus no vidíš, a mému tělu prospívá, když jím ( 5x denně) naposled v cca 19h. Pak jen čaj a váhu si držím, tělo vypadá také dobře. Hlad není. 😉

big_el
18. říj 2015

Je to kravina. Radši jez celej den tak jak máš a nemusíš se trápit večer takhle.

sromulenka
18. říj 2015

Já se netrápím, píšu, že večer mi už stačí jen něco na pití. Hlad nemám. A výsledky jsou pozitivní. Každý jsme jiný a proto na každého to také jinak funguje.

big_el
18. říj 2015

@sromulenka
@sromulenka trápíš ale svoje tělo, ale tak pokud jsi přesvědčená o tom, že tak je to dobře, tak ti do toho nebudu kecat 🙂

big_el
18. říj 2015

@sromulenka a mimochodem já odepisuju autorce ne tobě 😀

sromulenka
18. říj 2015

😀 , přesvědčená nejsem, jsem ve zkušební fázi a zatím je to ok. Víš?. Tak pa 😉

werumka
18. říj 2015

@sromulenka Jestli tělo nehladoví zjistíš velmi snadno. Kup si proužky na moč DiaPhan a ráno si na jeden načůrej. Pokud se políčko označené ketony zbarví do fialova, Tvoje tělo hladoví a rozkládá nejprve svalovou hmotu a pak teprve tuk, aby si z toho vyrobilo zásobní cukr. Ketony jsou v tomhle procesu odpadní látka. Namáháš si tím metabolismus a dočkáš se pak v nejbližší době jojo efektu a zatěžuješ tím játra. Hlad pociťovat nebudeš, ten při tomto procesu není.

lennus
18. říj 2015

@sromulenka A já tvrdím, že je to špatně? 😉 To jíš naprosto v pořádku, večeře v 19 mi přijde fajn a taky tak jíme doma všichni, reagovala jsem na poslední jídlo v 17 hod., že je to nesmysl, viz dotaz autorky diskuze. 😉

lennus
18. říj 2015

@werumka Souhlas. Měla jsem dietu při těhot. cukrovce a už jsem nepřibrala, protože jsem musela dodržovat pravidelné jídlo, sacharidy jen přirozené a nesměly mi cukry moc klesnout, měřila jsem si je glukoměrem z kapky krve. Měla jsem naštěstí vše v normě. A právě ještě před spaním jsem měla jíst něco malinko, aby přes noc do rána cukry moc neklesly, stačil většinou hrnek rýžového mléka. 😉