Mohou laktobacily způsobit nadýmání?

cherrinka87
23. zář 2017

Zdravím mam skoro dvouměsíční dceru. Cca od 3 týdne ji trápí bříško. Od 2 týdne narození podávám swiss lactobacily. Před 14ti dny jsem nasadila biogaia a teď zase zpět lactobacily. Připadá mi totiž, že ji potom boli ještě více bříško a place mi 3 hodiny třeba. Vždy když ji je dam , nakrmim (UM Beba) usne a za hodinu tří hodiny pláč. Zkoušela jsem i různé kapky na prdy i vysadit a nic ☹. Masáže, nahrivani, cvičení - to dělám. Jen mi přijde, ze ji to dělají ty lactobacily. Jsou totiž i v Bebě - možná jich je moc???

janawei
24. zář 2017

Ahoj. My jsme dospěli k tomu samému, moc jich škodí. Dceru trápilo bříško také. Po zkušenostech od syna jsme spoléhali na BioGaiu, bohužel ta je až od měsíce, takže jsme dávali také Laktobacilky od Swissu. Zlepšení minimální. V měsíci jsme tedy nasadili BioGaiu, ale začala víc ublinkávat a bříško žádné zlepšení. Takže jsme jí přestali dávat všechno a měla jen probiotika v UM. Bříško výrazně lepší. Teď už jí jsou skoro 4 měsíce a je to úplně v pořádku, i když už má mléko bez probiotik. Ono nejvíc pomůže to, jak prcek roste a vše se mu vyvíjí.

cherrinka87
autor
24. zář 2017

Dekuji za příspěvek 🙂. Bohužel ma malá bakterii klebsielu oxitocu a doktorka řekla dávat probiotika a kapky na prdy. Ale ty dávám skoro od narození a stejne v měsíci a půl ji tam našla. Asi je vysadim, myslím si, ze když jsou v mleku, tak to stačí.

pucmelinka
24. zář 2017

Malymu nesedela Beba,nic na brisko nepomahalo,az zmena UM a po trech tydnech zabrala biogaia,espumizan jsem musela prestat davat,po nem to bylo mnohem horsi...

cherrinka87
autor
24. zář 2017

Já jsem u ni uz vystřídala mleka, po všech mela zacpu az na bebu. Espumisan ji taky neseděl. Používám infacol. Teď nevím jestli mam pokračovat v biogaia, protože mi připadá ze když ji dam, tak potom ma ten 3 h řev. ☹.jeste ji sedelo mleko Baby love z DM, ale tam je příprava v 50 stupních a to mi přijde, že to musí zničit ty vitaminy a nejsou tam probiotika

misisska
24. zář 2017

@cherrinka87 dáváš Vigantol? Jinak nám prdy způsoboval Vigantol a veškerá probiotika. Taky kýla a vlastně si myslím, že to bylo nedozrálým trávícím traktem. Mám podezření, že měl i skrytý reflux

cherrinka87
autor
25. zář 2017

@misisska ten nedávám uz dlouho. Zkusím vysadit probiotika 🙂.

barchen
25. zář 2017

@cherrinka87 Vseho moc skodi, rika se asi opravnene. Na sobe mam vyzkousene, ze probiotika funguji ale ve velkych davkach mi zpusobiji krece. Dlouhodobe uzivam biopron pro dospele a je to ok ale jakmile si dam bioprion forte (vyssi podil probiotik), tak mam kazde rano krece...

janawei
25. zář 2017

@cherrinka87 No, my Baby love dáváme, aktuálně 1. Variantu s probiotiky mají, je v bio kvalitě, ale v současné době mají výpadek, dávají nové obaly. A v 50 stupních určitě nepřipravujeme. Dělám to v teplotě tak od oka, aby se dalo mléko hned po namíchání vypít.

cherrinka87
autor
25. zář 2017

@janawei mají? Četla jsem Baby love pre a Baby love 1 a probiotika tam nebyla. A vzadu mají psáno příprava v 50 st 😈. Možná az mi dojde beba, tak ji zkusím. Ještě jsem malé objednala Coliprev - mělo by to lépe strávit mleko.

misisska
25. zář 2017

@cherrinka87 Coliprev je en na laktózu

cherrinka87
autor
25. zář 2017

@misisska ano vím, krouti se a place totiž po každém jídle, možná ma alergii. Za zkoušku nic nedám.

pucmelinka
25. zář 2017

@cherrinka87 to mi delal malej po te Bebe,uz behem jidla se kroutil,sponoval...jakou mas Bebu?

cherrinka87
autor
25. zář 2017

@pucmelinka mam optipro comfort. Ale možná ze se krouti, ze ji tlačí prdy. Někdy pláče po krmeni a krouti se. Dnes jsem nedala lactobacily a neměla svůj záchvat pláče - ještě teda není konec dne, ale teď vypila mleko a usla mi ma rameni 🙂

pucmelinka
25. zář 2017

@cherrinka87 tak treba je to fakt z tech laktobacilu...my meli Bebu HA a pak AR a All110...ta posledni jakz takz sla,ale nakonec ma Nutrilon comfort

cherrinka87
autor
25. zář 2017

@pucmelinka taky si myslím. Vždy to mela hodinu po podání, a schválně jsem zkoušela ráno, odpo, večer. Myslím, ze ty v Bebě stačí. Dekuju všem za názory a snad ji to bříško co nejdříve přejde 🙂.